Na nocleg najczęściej wybierają las w rejonie osiedla Piastów. Nadleśnictwo zaprasza poszukiwaczy wrażeń

7

Namiot, niezbędny ekwipunek, prowiant i do lasu! To może być naprawdę ciekawa przygoda z dreszczykiem emocji. Nadleśnictwo Kędzierzyn przygotowało mapkę z miejscami w lesie, w których można spędzić noc pod gołym niebem.

Nadleśnictwo Kędzierzyn w 2021 roku przystąpiło do Programu „Zanocuj w lesie”, który powstał w ramach kontynuacji założeń zawartych w ogólnopolskim pilotażu udostępnienia obszarów leśnych celem uprawiania aktywności typu bushcraft i surwiwal. Po ponad rocznym okresie trwania pilotażu, ankietowaniu osób korzystających z obszarów pilotażowych, zarządców terenu, rozmowach ze środowiskiem bushcraftowym i surwiwalowym wykiełkował pomysł przekształcenia pilotażu w stały program pn. „Zanocuj w lesie”.

Jak informuje Paweł Hajduk nadleśniczy Nadleśnictwa Kędzierzyn największym zainteresowaniem cieszy się obszar lasu w rejonie osiedla Piastów.

Cieszy nas to, że turyści korzystają z tej oferty i decydują się na noclegi w lesie. Czasami są to grupy zorganizowane, czasami małe grupki. Oczywiście pozostawiają czasami po sobie jakieś szałasy, czy jakieś urządzenia, które służą do przetrwania w lesie. Większość z nich jest zupełnie nie szkodliwa dla lasów. Przyznam, że osoby nocujące w lesie potrafią uszanować naturę. Zapraszamy wszystkich miłośników wypoczynku na łonie natury do nocowania w naszych lasach – mówi Paweł Hajduk.

Szczegółowe informacje na temat warunków leśnych noclegów dostępne są na stronie nadleśnictwa.

7 KOMENTARZE

  1. To zdjęcie z ogniskiem, to wzorcowy bushcraftowiec jak sądzę, zachęciliście mnie, też rozbiję namiot i zapalę ognisko.

  2. Dewastacja lasów wokół osiedla Piastów trwa w najlepsze. Wycięto kilkadziesiąt tysięcy drzew a w to miejsce nic nie posadzono ani jednego. Kto nie wierzy to niech pochodzi po terenie i sam zobczy jak wygląda rabunkowa gospodarka w lesie. Temu panu chodzi pewnie o rozbijaniu namiotów w krzakach, a nie w lesie.

  3. Uważajcie aby was zwyrole nie pomylili z dzikami bo wtedy będziecie mieć wrażeń w nadmiarze . Szkodniki z lp szukają wszelakich sposobów aby odwrócić uwagę od ich rabunkowej wycinki lasów,tym razem nocleg na karczowiska,w nocy bo mniej widać że lasu już nie ma.

Skomentuj