Na nocleg najczęściej wybierają las w rejonie osiedla Piastów. Nadleśnictwo zaprasza poszukiwaczy wrażeń

8

Namiot, niezbędny ekwipunek, prowiant i do lasu! To może być naprawdę ciekawa przygoda z dreszczykiem emocji. Nadleśnictwo Kędzierzyn przygotowało mapkę z miejscami w lesie, w których można spędzić noc pod gołym niebem.

Nadleśnictwo Kędzierzyn w 2021 roku przystąpiło do Programu „Zanocuj w lesie”, który powstał w ramach kontynuacji założeń zawartych w ogólnopolskim pilotażu udostępnienia obszarów leśnych celem uprawiania aktywności typu bushcraft i surwiwal. Po ponad rocznym okresie trwania pilotażu, ankietowaniu osób korzystających z obszarów pilotażowych, zarządców terenu, rozmowach ze środowiskiem bushcraftowym i surwiwalowym wykiełkował pomysł przekształcenia pilotażu w stały program pn. „Zanocuj w lesie”.

Jak informuje Paweł Hajduk nadleśniczy Nadleśnictwa Kędzierzyn największym zainteresowaniem cieszy się obszar lasu w rejonie osiedla Piastów.

Cieszy nas to, że turyści korzystają z tej oferty i decydują się na noclegi w lesie. Czasami są to grupy zorganizowane, czasami małe grupki. Oczywiście pozostawiają czasami po sobie jakieś szałasy, czy jakieś urządzenia, które służą do przetrwania w lesie. Większość z nich jest zupełnie nie szkodliwa dla lasów. Przyznam, że osoby nocujące w lesie potrafią uszanować naturę. Zapraszamy wszystkich miłośników wypoczynku na łonie natury do nocowania w naszych lasach – mówi Paweł Hajduk.

Szczegółowe informacje na temat warunków leśnych noclegów dostępne są na stronie nadleśnictwa.

8 KOMENTARZE

  1. To zdjęcie z ogniskiem, to wzorcowy bushcraftowiec jak sądzę, zachęciliście mnie, też rozbiję namiot i zapalę ognisko.

  2. Dewastacja lasów wokół osiedla Piastów trwa w najlepsze. Wycięto kilkadziesiąt tysięcy drzew a w to miejsce nic nie posadzono ani jednego. Kto nie wierzy to niech pochodzi po terenie i sam zobczy jak wygląda rabunkowa gospodarka w lesie. Temu panu chodzi pewnie o rozbijaniu namiotów w krzakach, a nie w lesie.

  3. Uważajcie aby was zwyrole nie pomylili z dzikami bo wtedy będziecie mieć wrażeń w nadmiarze . Szkodniki z lp szukają wszelakich sposobów aby odwrócić uwagę od ich rabunkowej wycinki lasów,tym razem nocleg na karczowiska,w nocy bo mniej widać że lasu już nie ma.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj