Na kolejnych osiedlach mają stanąć cztery stacje do samodzielnej naprawy rowerów

6

Jeszcze w tym roku na terenie miasta mają powstać cztery stacje do samodzielnej naprawy rowerów. Dwa urządzenia trafią do Śródmieścia, po jednym zyskają mieszkańcy Koźla i Pogorzelca.

Urząd rozpisał przetarg na zakup i montaż czterech stacji wyposażonych w podstawowy sprzęt do naprawy rowerów, m.in. klucze, wkrętaki, pompkę i łyżki do opon. Wszystkie urządzenia mają być wyposażone w instrukcję obsługi i objęte 24-miesięczną gwarancją. Stacje mają stanąć w pobliżu hali sportowej w Śródmieściu, przy dworcu kolejowym w Kędzierzynie, na placu Raciborskim w Koźlu oraz na skwerku przy skrzyżowaniu ulicy Kozielskiej z łącznikiem z obwodnicą (okolice stacji paliw Shell i Castoramy). Wszystkie wymienione lokalizacje są objęte monitoringiem miejski, co ma uchronić stacje przed wandalami.

Pierwsza ogólnodostępna stacja naprawy rowerów powstała na placu zabaw przy ulicy Kośnego i w sezonie wiosenno-letnim cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem ze strony cyklistów. Oferty przetargowe można składać do środy, 3 grudnia, sama inwestycja ma zostać zrealizowana jeszcze w tym roku.

6 KOMENTARZE

  1. Brawo, stawianie punktów naprawy w grudniu??? Jeszcze nie słyszałem i nie widziałem głupszego pomysłu, już oczami wyobraźni widzę te kolejki do zimowych napraw rowerów. Czy w tym mieście niemożliwości jest chodź jedna osoba w urzędzie która myśli.?przeciez nawet pod kamerą zostanie to do wiosny zdewastowane i rozkradzione przez zakapturzonych i zamaskowanych bandziorów.

Skomentuj