Na klatce schodowej czuć było gaz. Kolejna interwencja straży pożarnej

6

Straż pożarna interweniowała w jednym z bloków przy ulicy 9 Maja w Kędzierzynie-Koźlu. Na klatce schodowej wyraźnie wyczuwalny był gaz.

Przez ostatnie dni strażacy kilka razy dziennie otrzymują zgłoszenia o włączających się czujkach tlenku węgla oraz wyczuwalnym gazie. W poniedziałek około godziny 16 strażacy interweniowali w wieżowcu przy ulicy 9 Maja. Jeden z mieszkańców bloku wyczuł woń gazu na klatce schodowej.

Na miejsce udały się cztery zastępy straży pożarnej oraz pogotowie gazowe. Źródłem nieszczelności okazał się gazomierz. Pogotowie gazowe wymontowało urządzenie oraz odcięło dopływ gazu w pionie budynku.

Jest to kolejna taka interwencja – czytaj „W bloku ulatniał się gaz. Interweniowała straż pożarna„. Za naprawę nieszczelności odpowiada spółdzielnia mieszkaniowa, do jej czasu mieszkańcy bloku mogą zostać bez gazu.

6 KOMENTARZE

  1. Zgłaszałem ulatnianie się gazu na ul. Łokietka. Wymienili rury i podłączyli ponownie cały pion po 3 dniach. Jak przyjechała spółdzielnia to powiedział facet po co było robić taką afere! A jednak wszystko na piętrze wymienili na nowe więc najwyrazniej to bylo potrzebne. Cieszy mnie to ze dzięki interwencji straży pożarnej wszystko zostało zrobione tak jak powinno być. Pozdrawiam zespół strażaków którzy na 10 piętro po schodach weszli w 2 minuty.

Skomentuj