Na jeden dzień uczniowie stali się kotami. Otrzęsiny w Zespole Szkół nr 3 im Mikołaja Reja w Sławięcicach

5

Nie było łatwo, nie zawsze było miło, jedno jest pewne, że było zabawnie i każdy uczeń klasy pierwszej musiał przez to przejść. Tak właśnie witali pierwszoklasistów starsi koledzy podczas otrzęsin w Zespole Szkól nr 3 im. Mikołaja Reja. 

W poniedziałek w Zespole Szkół nr 3 im. Mikołaja Reja zgodnie z coroczną tradycją odbyły się otrzęsiny klas pierwszych. Przygotowano wiele oryginalnych konkurencji dla „pierwszoklasistów” takich jak: przeciąganie liny, kręgle, balony z mąką i jak na koty przystało picie mleczka wprost z miseczki. W każdej konkurencji uczniowie dzielili się na podzespoły, w których wykonywano określone zadania. „Pierwszoklasiści” do takich otrzęsin mieli sporo dystansu i po prostu dobrze się bawili.

Na koniec otrzęsin, gdy uczniowie otarli mleko z twarzy i otrzepali się z mąki, wspólnie ze starszymi kolegami i koleżankami zatańczyli taniec „Beligijka”.

5 KOMENTARZE

  1. To jest zenujące obdzieranie ludzi z godności. Myślałem że takie wiejskie rozrywki patointeligencji umarły wraz ze smiercią komuny.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj