Na części obwodnicy północnej już leją asfalt. Budowa postępuje zgodnie z planem

17

Największa inwestycja drogowa w okolicach Kędzierzyna-Koźla przebiega zgodnie z planem. Jak informuje zarządca drogi, wczoraj rozpoczęło się wylewanie asfaltu na środkowym fragmencie obwodnicy.

Budowa obwodnicy północnej ruszyła niespełna rok temu. Prace na drodze mającej wyprowadzić ruch tranzytowy z Kędzierzyna-Koźla przebiegają zgodnie z harmonogramem. Jak informuje zarządca drogi, wczoraj rozpoczęło się wylewanie pierwszego asfaltu na nowej drodze – rozściełacze do asfaltu i walce pojawiły się na środkowym odcinku budowanej trasy. Prace w tym miejscu są na tyle zaawansowane, że możliwe jest już układanie warstwy wiążącej z mieszanki mineralno-asfaltowej. Zaawansowanie całkowite inwestycji obecnie szacowane jest na około 42 proc.

Budowany odcinek będzie przedłużeniem istniejącej dwujezdniowej obwodnicy Kędzierzyna-Koźla w kierunku autostrady A4 o długości około 14,3 km. Od ronda jakie powstanie w ciągu DK40 trasa pobiegnie nowym śladem omijając Sławięcice i Ujazd i włączając się z powrotem do DK40 tuż za granicą województw opolskiego i śląskiego, na terenie gminy Rudziniec. Wartość umowy z wykonawcą wynosi 220 mln zł, a planowany termin zakończenia prac to IV kwartał 2022 r.

 

17 KOMENTARZE

  1. Oby ta inwestycja się udała.

    Wykonawca może mieć kłopoty finansowe, bo dzięki PiS wszystko drożeje, nawet piasek. Stal zdrożała, pręty zbrojeniowe również (to mnie akurat nie dziwi bo policja w Polsce i milicja na Białorusi potrzebuje pałek), asfalt zdrożał, no i zarobki poszły w górę ale to wiadomo, bo tego zazdrości nam Europa i Niemcy.

    Czekam bo będę miał łatwiejszy dojazd do mojego niemieckiego pracodawcy.

    Gooood luck…

  2. Ale zeście się uczepili! Najważniejsze że pracę idą do przodu, widać postępy i może skończą przed terminem, a ważniejsze aby nasi zdążyli z łącznikiem bo inaczej na psu buda ta cała obwodnica.

Skomentuj