Na Bierawce przekroczony stan alarmowy, wody przybywa też w Odrze

0
Archiwum.

Utrzymujące się opady deszczu spowodowały wzrosty poziomu wód w rzekach na terenie powiatu. Na Bierwce przekroczony został stan alarmowy.

Aktualny stan wody w Bierawce – wodowskaz znajduje się w Grabówce – wynosi 169 cm. Stan alarmowy w tym miejscu zaczyna się po przekroczeniu 140 cm. Tendencja jest rosnąca.

Stan ostrzegawczy został natomiast przekroczony w Raciborzu Miedoni, skąd wezbranie będzie przemieszczać się w kierunku naszego powiatu. Obecnie wodowskazy pokazują tam poziom 476 cm. Stan alarmowy zaczyna się po przekroczeniu 600 cm. Tendencja również jest rosnąca. W Koźlu aktualny stan wody wynosi 312 cm, stan ostrzegawczy zaczyna się po przekroczeniu 400 cm. Wody przybywa.

Poziom Kłodnicy w Lenartowicach wynosi obecnie 143 cm, stan ostrzegawczy w tym miejscu wynosi 210 cm. Trend jest neutralny.

„Obserwowane i prognozowane opady deszczu będą powodowały dalszy wzrost stanów wody w strefie lub do strefy wody wysokiej wraz z lokalnymi przekroczeniami stanów ostrzegawczych (zarówno w zlewniach dopływów Odry jak i na górnej Odrze). Lokalnie stany wody mogą przekroczyć stany alarmowe, w szczególności na Olzie, Kłodnicy i Małej Panwi” – ostrzega IMGW.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj