Na alei Spokojnej znowu niespokojnie. Kierowcy łamią prawo, mieszkańcy mówią dość!

3

Aleja Spokojna znowu staje się powodem do niepokoju mieszkańców osiedla Kuźniczka. Po przebudowie na ulicy miało być spokojnie i bezpiecznie, niestety jest zupełnie odwrotnie. Kierowcy nie stosują się do przepisów ruchu drogowego, omijają progi zwalniające, wjeżdżając na ścieżkę rowerową, uderzają w znaki.

Zanim przebudowano aleję Spokojną na osiedlu Kuźniczka mieszkańcy borykali się z zdecydowanie za szybko jeżdżącymi tą drogą samochodami. Aleja wypiękniała, pojawiły się progi zwalniające, lecz jak widać nierozsądnym kierowcom to nie przeszkadza i znajdują sposób, aby nie naciskać na hamulec. Progi zwalniające omijają przejeżdżając, przez ścieżkę rowerową, dochodzi również do uszkodzeń znajdujących się tam znaków drogowych.

Notorycznie są omijane progi zwalniające. Kierowcy wjeżdżają na ścieżkę rowerową, nie przejmują się, że przecież w tym miejscu jest wyjazd z posesji. Mam dziecko i martwię się, że przez ludzką głupotę coś mogło by się stać – mówi Katarzyna Makowska, mieszkanka alei Spokojnej.

Sytuację zna również kędzierzyńsko-kozielska policja, która prowadzi w tej sprawie postępowanie.

W związku łamaniem przepisów ruchu drogowego na alei Spokojnej zakończyliśmy już dwa postępowania, a jedno wciąż jest w toku. Otrzymaliśmy anonimowe zgłoszenia, poza tym na jednej z sąsiadujących z aleją posesji znajduje się monitoring, który rejestruje część drogi. Policja przygląda się sprawie – informuje Magdalena Nakoneczna, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Kędzierzynie-Koźlu.

3 KOMENTARZE

  1. Wystarczyłoby gdyby były wyższe krawężniki i już idioci nie mieli by jak omijać progów, a więc musieliby automatycznie zwolnić. Faktycznie projektant drogi zawalił sprawę

  2. Postawić 3 kamery odcinkowo mierzące prędkość i gwarantuje, że większość „idiotów” zacznie jeździć 10km/h wolniej niż dopuszczalna prędkość. Progi zwalniające są tylko po to żeby je ominąć i rozj#*#ć zawieszenie.

Skomentuj