Na 10 przystankach MZK zawisły tablice informacyjne. Wkrótce system rozpocznie pracę

3

Na najbardziej uczęszczanych przystankach w mieście zawisło dziesięć elektronicznych tablic informacyjnych. Już wkrótce zaczną się na nich pojawiać komunikaty dla pasażerów MZK. W ten sposób dowiemy się, jakie są najbliższe kursy, w jakim kierunku, kiedy przyjedzie dany autobus. W sytuacjach wyjątkowych lub gdy zmieni się rozkład jazdy – dyspozytor tą drogą przekaże odpowiedni komunikat.

Dwustronne tablice, wykonane w technologii LED i zasilane energią słoneczną, są wyposażone w moduł zapowiedzi głosowych, z którego mogą skorzystać osoby niedowidzące oraz niewidome. Komunikaty są emitowane po wciśnięciu przycisku zainstalowanego na słupie. Ich głośność jest automatycznie modulowana, zależnie od pory dnia.

Tablice zostały zamontowane w ramach realizacji projektu „Poprawa jakości powietrza w Subregionie Kędzierzyńsko-Strzeleckim – Etap II „Infrastruktura służąca obsłudze pasażerów zapewniająca m.in. interaktywną informację pasażerską – Gmina Kędzierzyn-Koźle”. Znajdują się na al. Armii Krajowej (centrum handlowe na os. Pogorzelec), ul. Bolesława Krzywoustego, al. Jana Pawła II (dworzec PKP), ul. Tuwima, ul. Piastowskiej (obok urzędu miasta i Biedronki) i na placu Raciborskim.

3 KOMENTARZE

  1. Tylko czy to pokazuje rzeczywisty czas przyjazdu autobusu czy tylko ten według rozkładu? Jeśli system jest dynamiczny to super sprawa a jeśli tylko dubluje się z papierowym rozkładem to trochę słabo.

    • Miał być dynamiczny, więc pewnie tak jest. Na KiedyPrzyjedzie też pokazuje dynamicznie, więc i tu nie powinno być problemu

Skomentuj