MZK uruchomił kursy do kozielskiego cmentarza. Mieszkańcy prosili o nie od dawna

3

Miejski Zakład Komunikacyjny w Kędzierzynie-Koźlu uruchomił kursy do cmentarza w Koźlu. Pasażerowie mogą dojechać do nekropolii trzy razy dziennie, korzystając z linii numer 4 i 6.

Wydłużenie kursów dwóch linii do kozielskiego cmentarza jest odpowiedzią na zapytania mieszkańców Koźla, którzy wielokrotnie zwracali się do władz miasta z prośbą o zapewnienie dojazdu do nekropolii. Od czerwca Miejski Zakład Komunikacyjny wprowadził do rozkładu trzy połączenia, które dowożą pasażerów do cmentarza.

Od poniedziałku do piątku o godzinie 8:49 przy cmentarzu zatrzyma się autobus linii numer 6. O godzinie 9:33 i 14:00 zatrzymają się autobusy linii nr 4.

Jak na razie wydłużenie trzech kursów do cmentarza ma działać w czerwcu. Po miesiącu testowym przewoźnik podejmie ewentualną decyzję co do ich przedłużenia.

3 KOMENTARZE

  1. Proponuję zrobić cmentarne kursy także na Kuzniczkę.Np Zabieniec czy Kozle nie ma mozliwosci dostania się na największy cmentarz?

  2. Masz rację Zocha. Nawet w listopadzie nie można bez przesiadki dojechać z Koźla na Kuźniczkę. I w zwykły czerwiec czy wrzesień ludzie chcą tam dotrzeć. Autobusy są miejskie, więc może ktoś otworzy oczy?
    Czy redakcja może pomóc?
    Sprowadzili kiedyś ludzi z lubelskiego, z Tarnowa. Ręce do pracy, wspaniałe. Teraz nie ma pociągów bezpośrednich w tamte strony, przesiadki są nie dla emerytów.

Skomentuj