MZK kupiło dwa elektryczne autobusy. Już w środę prezentacja dla mieszkańców, potem ruszają w miasto

11

Już w najbliższą środę 30 marca w godz. 9.00-12.00 MZK zaprasza mieszkańców na parking spółki przy ul. Kozielskiej 2. Zaprezentowane zostaną najnowsze nabytki – 2 autobusy z napędem elektrycznym.

Autobusy zostały zakupione dzięki projektowi pn. „Zakup 2 autobusów elektrycznych zeroemisyjnych wraz z niezbędną infrastrukturą ładowania pojazdów, celem zapewnienia obsługi obszaru śródmiejskiego w Kędzierzynie-Koźlu”, prowadzonego przez Centrum Unijnych Projektów Transportowych w ramach „Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020”.

„To podwójna premiera – pierwsze elektryki w naszej flocie oraz pierwsze elektryczne egzemplarze MAN Lion’s City 12 w Polsce! O ich nowoczesności stanowi nie tylko rodzaj napędu, ale również futurystyczny dizajn, dodatkowo podkreślony typową dla MZK Kędzierzyn-Koźle czarno-srebrną malaturą pojazdów oraz stylowym wyposażeniem wnętrza autobusów (m.in. tapicerka siedzeń, płyty boczne, wykładzina podłogowa) wykonanym zgodnie ze wskazaniami Spółki. Zresztą, co tu dużo mówić – przyjdźcie i sami oceńcie! A jeśli nie macie takiej możliwości – niebawem zobaczycie je na ulicach naszego miasta” – zachęca MZK.

11 KOMENTARZE

 1. I czym się tu chwalić ? Tylko głupotą bo nie można nazwać tego ekologiczną inwestycją. Dwa pojazdy które tylko obsłużą część miasta i to Kędzierzyna. A miasto i tu uwaga dla włodarzy to Koźle, Kłodnica, Azoty, Blachownia , Sławięcice itd. Nie tylko Kędzierzyn… Jeśli chcieli ekologicznie to trzeba było zakupić pojazdy bez podłogi rodem z Flinstonów. Pasażerowie nogami napędzali by owy pojazd…. A tak poważnie to brakuje taboru który się niestety starzeje a nowego nie ma lub kupuje się nie to co trzeba. Brawo władzuni. Proponuje złotą muszlę toaletowa jako nagrodę i wyróżnienie !

 2. Kupili – nie że chcieli – tylko że musieli, bo takie są przepisy. Przewoźnicy w swojej flocie muszą posiadać ileś tam procent elektryków i już. Kompletnie nie opłacalne.

 3. A one z tym dizajnem to po tych wąskich uliczkach Pogorzelca to będą blokować, czy spoko jak przez mostek tylko z otarciem będzie?

  • nie widzisz że zielone są? zamówili wtedy zielone bo pismateusz gadał o milionie elektryków. W końcu dwie kolejne tabliczki przykręcą. Już będzie 14. Jeszcze tylko 86. To we wrześniu 2057 dadzą ostatnią.

   • A właśnie, czy te 2 autobusy świecące jak 2 nagie miecze wbite pod Grünfelde przez Krzyżaków, będą zaliczane do miliona pojazdów elektrycznych obiecanych przez Mateusza Morawieckiego z PiS??

    Jeśli tak to zostało jeszcze 999998, wtedy Mateusz będzie mógł tak jak Lech Kaczyński zameldować Jarosławowi wykonanie planu.

 4. Oświetlenie na Jana Pawła na osiedlu Piasty dalej nie działa, to już miesiąc będzie!!potrafiliśmy w 24 godziny przerobić linie energetyczne żeby puścić zasilanie w kierunku ukraińskim a nie potrafimy naprawić kilku latarni .Brawo tauron i wladze kk miasta możliwości!!

Skomentuj