MZEC na 3 miesiące obniża opłaty za ogrzewanie. To efekt zredukowanego podatku VAT na ciepło

19

Dobra wiadomość dla mieszkańców Kędzierzyna-Koźla korzystających z ogrzewania dostarczanego przez Miejski Zakład Energetyki Cieplnej. W związku z rozporządzeniem ministra finansów czasowo obniżającym stawkę podatku VAT na dostawę energii cieplnej, przez trzy miesiące obowiązywać będą niższe opłaty za ciepło.

Minister w swoim rozporządzeniu zmniejszył stawkę podatku z 23 do 8 proc. Niższy podatek będzie naliczany w okresie od 1 stycznia do 31 marca 2022 roku. W ślad za decyzją ministra idzie obniżka stawek za ciepło dostarczane przez MZEC do mieszkańców Kędzierzyna-Koźla.

W największym stopniu obniżkę odczują mieszkańcy, do których domów ciepło dostarczane jest z kotłowni gazowych (Koźle, Blachownia i kilka mniejszych kotłowni) – tymczasowa taryfa będzie dla nich oznaczała rachunki niższe o ponad 10 proc. od zakładanych opłat.

Szczegóły w załącznikach:

Komunikat MZEC

Tabela cen i stawek obowiązujących od 1 stycznia

 

19 KOMENTARZE

 1. Proszę mi tu nie pisać, że coś stanieje dzięki rządowi PIS-orów !!😕

  Przecież pół Matołkowa się wścieknie z tego powodu.😆 A Gorszy Rysio to dostanie co najmniej zawału srozpaczy i wściekłości😎

  • Przywołany ma się świetnie i się cieszy, że mieszkańcom bloków rosną koszty, bo dlaczego mają mieć tanio. I tak każdy się tam ogrzewa ciepłem sąsiada, co w mojej wieluset-metrowej willi nie jest możliwe.
   Serce badam w klinikach rządowych utrzymywanych z podatków, a jako, że te podatki Wam zwiększyliśmy to i nasze kliniki dla kasty rządzącej będą mogły wydatkować więcej.
   Rozpacz i wściekłość są to uczucia mi obce z tego względu, że przy pewnym poziomie posiadania wyłączają się, ja Was ludzie PO prostu kocham, że dajecie mi możliwość życia we własnej cudownej bańce i spełniać swe marzenia !!!

 2. Kituś Bajduś. Mzec nie może sam obniżyć taryfy w trakcie trwania roku na trzy miesiące, bez zgody URE. To o czym piszecie to skutek działania rządu, który obniżył podatek a nie naszej spółki naszego pełnego możliwości miasta, więc nie ma co ludzi bajerować, że niby nasi lokalni włodarze tacy łaskawi.

 3. Cholerny PiS znowu coś robi dla ludzi,przed chwilą paliwo potaniało a teraz ciepło.
  Ale to bez znaczenia bo ten Kaczynski to nawet konta w banku nie ma!!
  6 lat PiS ludziskom nieba przychyla a ci kurna dalej jeb…..pis jeb….pis.

  • Dostałeś 500+ to możesz teraz oddać i nie miaucz. Co myślałeś, że coś się bierze z niczego? Nawet Salomon, nie wspominając Jarusia, z pustego nie naleje. Nawet krzywousty wymachiwacz rączynami nie potrafi zaradzić bryndzy gdy gospodarka nadmuchana jak bańka mydlana bez stabilnych podstaw.

 4. Ja swoje wiem z Wiadomości TVP, a tam podwyżki cen gazu wywołał wiadomo kto:

  'Tuskowe’ drenuje kieszenie Polaków”

  a dzięki PiS będzie obniżka podwyżki Tuska. Taka jest prawda czasu i prawda ekranu.

 5. A nauczyciele tacy mądrzy (żeby nie powiedzieć przemądrzali) a nie wiedzą jak działa PIT-2 lub PIT-2A.
  I tacy mają innych uczyć jak sami niewiele umieją. I jeszcze te żądania podwyżek po równo dla wszystkich. Za PO Pani Minister Joanna Kluzik-Rostkowska przez cztery lata nie dawała podwyżek nauczycielom, bo nie chcieli się zgodzić na zróżnicowanie płac w zależności od wyników uczenia. A PIS corocznie robi podwyżki a nauczyciele Go nie kochają. Czy nauczyciele umieją myśleć logicznie?
  Z góry przepraszam Tych, którzy świadomie nie złożyli PIT-2. Oni sobie odbiorą to w rozliczeniu podatku za 2022 rok.

Skomentuj