Myśleli, że doszło do pożaru poszycia dachowego. Straż pożarna interweniowała w Reńskiej Wsi

6

W sobotę po godz. 20 dyżurny Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Kędzierzynie-Koźlu otrzymał zgłoszenie, z którego wnikało, że w jednym z budynków mieszkalnych przy ulicy Opolskiej w Reńskiej Wsi doszło do pożaru dachu.

Na miejsce zadysponowano pięć zastępów straży pożarnej i policję. Gęsty dym i wydobywające się iskry widoczne były z sąsiednich ulic. Strażacy wykluczyli pożar poddasza i stwierdzili zapalenie sadzy w przewodzie kominowym.

Działania strażaków polegały na wygaszeniu pieca, wyczyszczeniu oraz sprawdzeniu kamerą termowizyjną przewodu kominowego. Zlecony został przegląd kominiarski. W zdarzeniu nikt nie został ranny.

6 KOMENTARZE

  1. No w końcu sobota i trzeba było zagrzać cały bojler do kąpieli, współczuję strażakom tej zimy, po ilości wystawianych śmieci śmiem twierdzić że nie był to pierwszy pożar komina i w miarę jak temperatura będzie spadać do pożarów nieczyszczonych kominów będzie dochodziło coraz częściej. Ludzie opanujcie się, nie palcie wieczorami plastikiem, w piątek i sobotę nie było czym oddychać.

  2. Jeszcze niedawno dwa,trzy wozy były wysyłane.Teraz pięć zastępów straży do wyczyszczenia komina.Za chwilę dziesięć będzie jeździć do ratowania kotka.Ktoś tam panuje nad tym ?Doją miasto służby,zapłacimy wyższe podatki.

  3. Pięć zastępów straży,ile to ludzi,wozów, benzyny,dodatków za wyjazd na akcję ? Brawo kurna,bogate czasy mamy,po prostu powiatowy skarbiec pełen po brzegi,wydawać,wydawać!!

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj