Muzyka znów połączyła przyjaciół. W Kędzierzynie-Koźlu trwa Gitariada 40. ZDJĘCIA

14

W Parku Pojednania można poczuć ducha dawnego Kędzierzyna-Koźla. Gitariada 40 znów połączyła osoby związane ze sceną muzyczną miasta sprzed kilku dekad.

Pomysłodawcą Gitariady 40 jest Mirosław Nowakowski, w latach 70. wokalista zespołu Keneth. W tym roku impreza wspierana przez Miejski Ośrodek Kultury odbywa się już po raz siódmy.

Tu nie ma przypadkowych uczestników. Bawimy się w gronie osób, które w zdecydowanej większości kiedyś złączyła kędzierzyńska muzyka, jak i z tymi, których łączy ona dzisiaj. To po prostu wielkie spotkanie przyjaciół – mówi Mirosław Nowakowski.

Informacja o kolejnej gitariadzie jak zwykle szybko się rozniosła i to daleko poza granice kraju. Do Kędzierzyna-Koźla przyjechały osoby, które dziś z miastem łączy tylko przeszłość. Spotkania z niewidzianymi od lat przyjaciółmi to zawsze wzruszające momenty.

– Weszło nam w krew, że w ten jeden weekend w roku trzeba zarezerwować sobie termin, bo  spotykamy się w Kędzierzynie-Koźlu. Przyjechały osoby z Niemiec, Anglii czy Szwecji. Dla niektórych to powrót do miasta swojej młodości po wielu latach – dodaje Mirosław Nowakowski.

W sobotę drugi dzień Gitariady 40. Początek koncertów o godz. 17.30. Na scenie w Parku Pojednania wystąpią zespoły Livermorium, Plunkton, Breath Taking, Honker, Rock’Owiak, Kazik Pabiasz i Przyjaciele.

14 KOMENTARZE

 1. Tej muzyki każdy przyszedł posłuchać: Służby rządzenia mniastem, żule z WP, lokalny ochlapus spod Chemika, śniadolicy romowie z dyżurną wróżką z ul. WP i lokalni wariaci. Tylko Patryjotuf nie było.

  • No bo napisali, że przerabiają żabkę na Wojska P. Ty byś chciał 2 hotnewsy dziennie. Się nie rozdwoją redaktory, tyle newsów ogarnąć, i gitariade jeszcze.

 2. „nik 1 września 2018 at 13:10
  za same przepite twarze 10 lat…. impreza na miarę kk”
  „nikuś 1 września 2018 at 14:50
  miasto żuli”

  Jacy ludzie – takie miasto.

Skomentuj