Muzyka Stanisława Soyki otworzyła „Wrzosowisko”. Zdjęcia z koncertu w Kędzierzynie-Koźlu

0

Dziś wystartowała 34. edycja Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Turystycznej, Poezji Śpiewanej i Sztuk Różnych „Wrzosowisko”. Wydarzenie rozpoczęło się w Domu Kultury „Chemik” koncertem Stanisława Soyki. 

Święto muzyki we wrzosowym kolorze zainaugurował w Domu Kultury „Chemik”  znakomity polski artysta Stanisław Soyka. To piosenkarz popowy i jazzowy, pianista, gitarzysta, skrzypek, kompozytor i aranżer. Karierę muzyczną rozpoczął już gdy skończył 7 lat, śpiewając w chórze kościelnym. Jego talent został w szybkim czasie zauważony i doceniony w świecie jazzowym. Pierwsze solowe kroki stawiał mając zaledwie 19 lat. Obecnie w dorobku Stanisława Soyki znalazło się ponad 30 płyt, z których kilka osiągnęło multiplatynowe nakłady. Muzyk ciągle się zmienia, dużo improwizuje, a mimo to jego kompozycje można poznać już po kilku pierwszych dźwiękach. Jest niezwykle charyzmatyczny – z łatwością swoim talentem podbija serca widzów. Jego muzyka to magiczny przekaz emocji, którymi chce się dzielić ze słuchaczami.

W kolejnych dniach „Wrzosowiska” czekają nas prawdziwe muzyczne uczty. Jutro 24 września o godz. 18.00 w Dom Kultury „Chemik” odbędzie się koncert Krzysztofa Napiórkowskiego. W sobotę w Domu Kultury „Koźle” posłuchamy duetu Bolewski & Tubis, który zagra piosenki Ciechowskiego. W ostatnim dniu festiwalu w Dom Kultury „Koźle”, koncert zespołu Pierwiastek z Trzech.

Skomentuj