Muzyka ma łączyć młodzież z osobami starszymi. Koncert Pokoleń w Kędzierzynie-Koźlu

2

Już w 4 marca w Kędzierzynie-Koźlu odbędzie się niezwykłe wydarzenie muzyczne. Koncert Pokoleń to inicjatywa młodych ludzi z naszego miasta, którzy chcą zbliżyć do siebie mieszkańców w różnym wieku.

Koncert Pokoleń to inicjatywa młodzieży z naszego miast, będąca odpowiedzią na problem konfliktu pokoleniowego, realizowana na platformie „Zwolnionych z Teorii”. Wydarzenie odbędzie się 4 marca w PSP 12 w Kędzierzynie–Koźlu (byłe gimnazjum nr 1). Organizatorzy stawiają sobie za cel zrzeszenie osób w różnym wieku (każdy ma do czynienia z muzyką, bez względu na datę urodzenia), by uzdrowić dialog międzypokoleniowy. – Niestety w dzisiejszych czasach dzieci przez swój wiek są często traktowane niepoważnie i bez zrozumienia; to samo dzieje się w drugą stronę – ludzie starsi, nie nadążając za dzisiejszymi trendami, nie mają prawa głosu w dyskusji – wskazują organizatorzy wydarzenia.

Projekt dąży do zwalczenia tych postaw i sprowadzenia wszystkich do jednego, równego poziomu. Na scenie pojawią się artyści różnych pokoleń, tak samo na widowni. Na koncercie zabrzmią najpopularniejsze utwory przełomu XX i XXI wieku. Po śpiewach będzie okazja, by młodszy wymienił opinię ze starszym. Młodzież do tej pory przeprowadziła sondę na ulicach Koźla dowiadując się tego, jak ludzie wyobrażają sobie koncert. Pozyskali partnera strategicznego – Klub Sportowy Koziołek. Wspomaga ich również szkoła – I Liceum Ogólnokształcące im. Henryka Sienkiewicza.

Organizatorzy są obecni w mediach, gdzie prowadzą ankiety, konkursy i podobne akcje. Korzyści dla beneficjentów jest wiele. Największa z nich to możliwość poznania kultury przekroju wszystkich pokoleń, możliwość zbliżenia między nimi, a przede wszystkim wartościowej rozmowy. Osoby biorące udział w wydarzeniu będą miały okazje podyskutować i wymienić opinie, nie tylko na temat muzyki. Dla każdego po śpiewach będzie czekać ciepły posiłek i napój. Niestety osoby starsze często wycofują się z życia społecznego. Przestają się ruszać i spędzają cały wolny czas przed telewizorem; z kolei młodzi marnują wiele godzin przed monitorem komputera.”Koncert Pokoleń” ma dać im motywację do wyjścia z domu i poznania nowych ludzi.

Michał Wencel

2 KOMENTARZE

Skomentuj