Muzyka, która łączy pokolenia. „Koncert Pokoleń” w Publicznej Szkole Podstawowej nr 12. FOTOREPORTAŻ

2

Artyści z całego powiatu wystąpili podczas charytatywnego „Koncertu Pokoleń”. Uczniowie postanowili obalić stereotypy wynikające z różnic między pokoleniami oraz uzdrowić dialog osób w różnym wieku.

Projekt dąży do zwalczenia stereotypów i sprowadzenia wszystkich do jednego, równego poziomu. Przed ogłoszeniem repertuaru organizatorzy przeprowadzili ankietę, by dowiedzieć się, co społeczność chciałaby usłyszeć.

– Podczas koncertu wystąpią młodzi lokalni artyści, którzy zgłosili swój udział, a my im chętnie pomagamy. Wśród zaproszonych gości znajdziemy władze miasta Kędzierzyn-Koźle, przedstawicieli urzędu marszałkowskiego, starostwa powiatowego oraz naszych partnerów medialnych, jak i finansowych. Akcji towarzyszy zbiórka pieniędzy dla chorego na zanik mięśni Daniela Szarfa – opowiadał Bartłomiej Szymala, organizator „Koncertu Pokoleń”

– Jest to bardzo oryginalna inicjatywa, przyznaję, że pan Michał Wencel, organizując taką imprezę, chciał wciągnąć młodszych i starszych do tego, aby wspólnie się integrowali poprzez piosenkę. Gmina wspiera tego typu inicjatywy. Widać po zainteresowaniu, że pomysł okazał się być strzałem w dziesiątkę – relacjonuje Wojciech Jagiełło, zastępca prezydenta w Kędzierzynie-Koźlu

2 KOMENTARZE

  1. Proszę o sprostowanie sprostowanie zdania ” Uczniowie szkoły podstawowej nr 12 postarali się obalić stereotypy …”. Pomysłodawcami i organizatorami wydarzenia byli dwaj uczniowie Michał Wencel (I LO Koźle) i Bartek Szymala (Żegluga). Obaj uczniowie w ramach Olimpiady Zwolnieni z Teorii poprzez organizację „Koncertu Pokoleń” starali się obalić stereotypy wynikające z różnic między pokoleniami oraz uzdrowić dialog osób w różnym wieku. Uczniowie PSP nr 12 włączyli się w to wydarzenie biorąc czynny udział w koncercie.

  2. A ktoś wie co miał autor artykułu na myśli pisząc to:
    „Projekt dąży do zwalczenia tych postaw i sprowadzenia wszystkich do jednego, równego poziomu.”
    Jakich postaw, bo wcześniej nic o postawach nie pisze. Natomiast druga część zdania to chyba werset z konstytucji Korei Płn.

Skomentuj