Muzyczna lekcja patriotyzmu w Kędzierzynie-Koźlu. VI Festiwal Pieśni i Twórczości Patriotycznej. ZDJĘCIA

1

Dla Publicznej Szkoły Podstawowej nr 6 im Marii Skłodowskiej-Curie Festiwal Pieśni i Twórczości Patriotycznej to już kilkuletnia tradycja, którą przerwała pandemia. Na szczęście muzyczna forma oddania czci naszej ojczyźnie znowu wróciła i dzieci zaprezentowały swoje talenty na deskach kędzierzyńsko-kozielskiego domu kultury. 

W tym wydarzeniu nie ma zwycięzców, nie ma przegranych, liczą się tylko dobre chęci i całe serce włożone w występ. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 6 i zaproszone przedszkola nr 5, 8, 9, 24, 26, 22 wyśpiewały i wytańczyły swoją miłość do ojczyzny. Po przerwie wynikającej z pandemii ruszyła kolejna edycja Festiwalu Pieśni i Twórczości Patriotycznej, który od lat organizuje Publiczna Szkoła Podstawowa nr 6. Uroczystego otwarcia festiwalu wspólnie z dyrektor szkoły dokonał zastępca prezydenta miasta Wojciech Jagiełło.

Festiwal to cudowna lekcja patriotyzmu nie tylko dla dorosłych, ale i dzieci. Myślę, że w takim dniu jak ten, możemy się zintegrować zwłaszcza teraz, kiedy żyjemy w bardzo trudnych czasach – mówi Małgorzata Nowacka, dyrektor „Szóstki”.

1 KOMENTARZ

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj