Muzeum Ziemi Kozielskiej w finale ogólnopolskiego konkursu. Placówkę odwiedziło jury

2

W Kędzierzynie-Koźlu gościli przedstawiciele jury konkursu „Modernizacja Roku & Budowa XXI wieku”, którzy zapoznali się z fotografiami wzgórza zamkowego przed rewitalizacją i obejrzeli efekty inwestycji prowadzonej w latach 2017-2019. Goście nie ukrywali podziwu dla zakresu wykonanych prac i osiągniętego efektu.

Konkurs „Modernizacja Roku & Budowa XXI wieku” jest organizowany od blisko ćwierć wieku. Członkowie jury wizytują każdy z 76 obiektów, które znalazły się w tegorocznym finale. Sześciu z nich odwiedziło Muzeum Ziemi Kozielskiej osobiście, a kilku dalszych uczestniczyło w internetowej części obrad. Ostateczne rozstrzygnięcie nastąpi podczas uroczystej gali w Zamku Królewskim w Warszawie 23 września.

Dzięki zakończonej w ubiegłym roku rewitalizacji wzgórza zamkowego Muzeum Ziemi Kozielskiej w organizacji zyskało nowe, świetnie wyposażone i wzorowo odrestaurowane zabytkowe pomieszczenia. Podczas internetowego głosowania inwestycja zajęła piąte miejsce na liście obiektów zakwalifikowanych do finału.

 

2 KOMENTARZE

  1. Przecież ten „konkurs” to cyrk. Za udział w konkursie się płaci. Od II etapu jest on płatny. Ile Urząd Miasta wydał za udział w „konkursie”?

Skomentuj