Muzeum Ziemi Kozielskiej ma swoją radę. Właśnie zebrała się po raz pierwszy

20

Muzeum Ziemi Kozielskiej ma swoją Radę, która od dziś czuwać będzie nad działalnością placówki. Na pierwszym zebraniu uchwalono jej regulamin i powołano przewodniczącego.

Pracą Rady kierować będzie prof. Edward Nycz, w skład weszli również: dr Ryszard Pacułt, prezydent Sabina Nowosielska, zastępca prezydenta Wojciech Jagiełło oraz miejski radny Michał Nowak. Głównym zadaniem Rady Muzeum jest kształtowanie kierunku rozwoju i nadzorowanie pracy placówki.

Podczas pierwszego posiedzenia przyjęto także sprawozdanie z dotychczasowej działalności muzeum i zatwierdzono plan pracy na 2021 rok. Pojawiła się również okazja do zaprezentowania projektu aplikacji mobilnej, dzięki której zwiedzanie wystawy stałej stanie się jeszcze bardziej interaktywne. Jej premierę zaplanowano w przeciągu kilku najbliższych tygodni.

20 KOMENTARZE

 1. Myslalem ze do prowadzenia Muzeum wystarczy Kustosz, o czym bedzie radzic ta rada, jesli o dalszym remoncie zamku to bedzie nawet zasadne!?

 2. Zacne towarzystwo, czerwona gwardia gwarantem najwyższych standardów jeszcze tylko brakuje Pani „Profesor historii” z Koźielskiego L.O.

 3. Rada ma chyba więcej członków niż muzeum odwiedzających rocznie. Do tego Procesor Nycz, piewca kultury co dzień dobry nie potrafi odpowiedzieć… szkoda słów na niego i resztę towarzystwa.

 4. No to jest bardzo ważne ! Sama śmietanka towarzyska. Pani Prezydent są ważniejsze sprawy mieszkańców miasta możliwości. A Pani oraz pracownicy podległych Pani instytucji chowacie się za virusem bo jest tak wam wygodnie i zajmujecie się sprawami niepotrzebnymi. Natomiast problemy wyższej konieczności społecznej są bagatelizowane i ignorowane. Zapomina Pani że władza jaką Pani sprawuje jest na rzecz miasta i mieszkańców a nie dla własnych celów i satysfakcji. Lecz czy ktoś z magistratu lub sama Pani Prezydent to przeczyta ? Czy wyciągnie z tego wnioski ? ……

 5. Rada społeczna czy za ciężką kasę ?
  Kolejny etap, to komisje (np. kultury lub zdrowia) i podkomisje. Wysokość diet ustali regulaminowa Komisja ds. roszczeń.

  PiS doiło nas od 6 lat – teraz doją nas już wszyscy…

 6. Dobry kierunek, podobnie jak obecna Władza obsadza i tworzy nowe Rady, dając zarobić swoim rodzinom a tu w mniejszej skali sobie przyklaskują…

 7. A Nowak to historyk z wykształcenia? czy tylko facet który musi być wszędzie i wszędzie się lansować?
  nie mogli wziąć kogoś mądrzejszego?i po co ta cała Rada?To niepoważne!

 8. Myślę, że byłoby dobrze, a nawet bardzo dobrze, powołać Radę do spraw nadzoru nad czynnościami tej pierwszej Rady. Najlepiej by na każdego członka tej pierwszej, przypadało dwu członków nowej i tak ze czterech przewodniczących, po sekretarce i samochodziku służbowym dla każdego.

 9. Przez wzgląd na skromność Przewodniczącego Nowaka, przypomnę jedynie, że piastuje on stanowisko członka rady nadzorczej w przedsiębiorstwie „ Czysty Region”. Przewodniczący Nowak, on to musi mieć szerokie horyzonty myślowe! Jaki inny Kędzierzynianin, posiadałby tak rozległą wiedzę z dziedziny klasyfikacji i gospodarowania odpadami oraz muzealnictwa? Sięgając pamięcią, przypominam sobie tylko jednego takiego, przewodniczącego, który potrafił połączyć odległe dziedziny wiedzy. Nie podam jego nazwiska, nie czas i miejsce, ku temu – nadmienię jedynie, że był wybitnym leksykografem, ekspertem od transportu zbiorowego, a nadto wielkim budowniczym kanałów śródlądowych.
  Jednakże wracając do naszego lokalnego talentu jestem w stanie zrozumieć dlaczego Przewodniczący Nowak ostatnio taki wycofany. Żaden człowiek nie ma niespożytych sił umysłowych, żaden efektywnie nie odda się pracy, jeśli zasiadając ma nadzorować! Dlatego wcale się nie dziwię, czemu Przewodniczący Nowak nie składa projektów uchwał, czy interpelacji. On zasiadając w nadzorowaniu dba o kędzierzyński porządek dnia codziennego, tak bardzo potrzebny dla śmiałych inwestycji i lokalnego dobrobytu.
  Z uwagi na skromność i przepracowanie nie wspomina również, że jako członek palestry mógłby służyć radą Obywatelom, zagubionym w meandrach krajowego prawa. Oczywiście pro publico bono. To tylko udowadnia, że prawdziwi mężowie stanu rodzą się w wielkiej potrzebie, a wybitnych osobistości – oprócz Przewodniczącego – ze świecą szukać w naszym mieście.
  Współobywatele i współobywatelki, pojawiła się jednak jaskółka nadziei! Przewodniczący Nowak sam zgłosił się do wykonania projektu uchwały nadającej ustronnej ulicy miano naszej noblistki Olgi Tokarczuk. Wszyscy bowiem wiemy, że wybitni liderzy potrzebują wybitnych literatek, do zdefiniowania umysłowości narodu.
  Czego mogę życzyć Przewodniczącemu Nowakowi ? Chyba jedynie, aby to zasiadanie go zbytnio nie zniechęciło do spraw obywatelskich, aby nie zmartwiło, a nadto nie odbiło się niekorzystnie na zdrowiu. Polecam również Przewodniczącemu Nowakowi (o ile tego nie zrobił wcześniej) zapoznanie się z myślami Deng Xiaopinga, zwłaszcza z jego najsławniejszym słowami „ Za starzy żeby się wypróżnić, ale z kibla zejść nie chcą”. Pożałowania godny jest bowiem polityk , który zasiadając robi to bezproduktywnie.

  • To podobnie jak Horała z PiS, który buduje CPK w szczerym polu. Zarabia ze 40.000/ miesiąc i się nie zna na budowaniu portów lotniczych bo takiego nigdy nie zbudował.

   Kaczyński podobnie nie zna się na budowaniu dyktatury, chyba, że pobierał nauki u Putina, Orbana czy ciepłego Pana Łukaszenki. Jak ulał pasuje do Niego: „Za starzy żeby się wypróżnić, ale z kibla zejść nie chcą”. Sam widziałem jak ma mokre gacie w trakcie rejsów po Mazurach, Brudziński nie miał ze sobą pampersów, a feee…

 10. ktoś musi zarządzać wystawą żelazek. Nawet nasz lokalny czerwony pająk wypłynął :) Ten jest wyjątkowym znawcą historii ziemi kozielskiej .

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj