Muzeum Ziemi Kozielskiej laureatem konkursu „Modernizacja Roku & Budowa XXI wieku”

1

Projekt rewitalizacji wzgórza zamkowego został laureatem ogólnopolskiego konkursu „Modernizacja Roku & Budowa XXI wieku”. Muzeum Ziemi Kozielskiej znalazło się w ścisłym gronie pięciu finalistów w kategorii „Obiekty kultury, sportu, zdrowia i rekreacji”. Do Kędzierzyna-Koźla powędrowała również nagroda specjalna przyznana przez branżowe wydawnictwo Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa.

Uroczysta gala ogłoszenia wyników i wręczenia nagród XXIV edycji konkursu odbyła się w Zamku Królewskim w Warszawie. Wyróżnienia z rąk organizatorów odebrała prezydent Sabina Nowosielska. Pamiątkowe dyplomy za inwestycje na wzgórzu zamkowym przyznano również wykonawcy – firmie ALOG z Kędzierzyna-Koźla oraz projektantowi – firmie Projekt 3 z Rybnika. Dzięki ogromnemu wsparciu mieszkańców nasze muzeum znalazło się także na wysokim piątym miejscu w głosowaniu internautów.

Konkurs „Modernizacja Roku & Budowa XXI wieku” jest organizowany od blisko ćwierć wieku. Jego celem jest wyłonienie i nagrodzenie realizacji przedsięwzięć budowlanych wyróżniających się szczególnymi walorami. Spośród kilkuset obiektów z całej Polski zgłoszonych do tegorocznej edycji do ścisłego finału zakwalifikowano zaledwie 76.

1 KOMENTARZ

Skomentuj