Muzeum Ziemi Kozielskiej będzie można zwiedzać z przewodnikiem w telefonie

2

Gmina Kędzierzyn-Koźle i Muzeum Ziemi Kozielskiej otrzymały dofinansowanie na realizację projektu RPOP.05.03.01-16-0015/19-00 „Ochrona i promocja dziedzictwa kulturowego Kędzierzyna-Koźla”. Dofinansowanie nastąpi ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014-2020.

W ramach wspomnianego projektu realizowane jest zadanie polegające na opracowaniu i uruchomieniu aplikacji, w której znajdą się informacje na temat wystawy stałej w Muzeum Ziemi Kozielskiej, poszczególnych eksponatów, muru północno-zachodniego kozielskiego zamku oraz historii filii byłego obozu pracy Auschwitz w Kędzierzynie-Koźlu. Z aplikacji będzie można korzystać zarówno na telefonie jak i na tablecie.

Dzięki dofinansowaniu Muzeum zakupiło już 10 tabletów

– Okres pandemii mocno ograniczył działalność instytucji kultury, ale my się nie poddajemy, intensywnie działamy i dążymy by po zniesieniu ograniczeń zaskoczyć Państwa kolejnymi ciekawymi projektami – tłumaczą pracownicy muzeum.

Pierwsze oficjalne uruchomienie aplikacji zaplanowane jest na drugą połowę kwietnia.

2 KOMENTARZE

    • No na pewno nie ty, trudno żeby taki malkontent rozumiał kulturę wysoką. Trudno nawet skomentować takie podejście. Masz złe zamiary i działasz w złej wierze, krytykując dla idei wszystkie działania w gminie. Co masz jednak do zaproponowania w zamian, swój standardowy sok z buraka czy może chcesz nam przekazać ze jak są zakazy to twój prezes i tak może wejść na cmentarz i gdzie indziej chce bo łon ci lepszy sort nie burakowy tylko malinowy jak ten maliniak z Belwederu.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj