Muzeum Wsi Opolskiej wyremontowało stary spichlerz ze Sławięcic. Znów będzie można go zwiedzać

1
Foto: Muzeum Wsi Opolskiej.

Zabytkowy spichlerz ze Sławięcic znajdujący się na terenie Muzeum Wsi Opolskiej w Bierkowicach doczekał się gruntownego remontu. Wkrótce znów będzie można go zwiedzać. Wewnątrz powstaną sale ekspozycyjne.

Zakończyły się działania projektowe, obejmujące m.in. remont i konserwację konstrukcji spichlerza oraz wyposażenie wnętrza w systemy ekspozycyjne. Dzięki temu stojący na ekspozycji plenerowej piękny, drewniany spichlerz dworski ze Sławięcic w pełni włączony został w ścieżkę zwiedzania Muzeum Wsi Opolskiej w Opolu. Wewnątrz już niebawem instalowane będą wystawy czasowe.

Działanie zrealizowane zostało w ramach zadania pn. „Remont drewnianego spichlerza dworskiego wraz z aranżacją wnętrza na potrzeby ekspozycyjne” dzięki dofinansowaniu ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Infrastruktura Kultury 2018 oraz budżetu Samorządu Województwa Opolskiego.

Spichlerz pochodzi z początku XVII wieku. W latach 70. został przeniesiony na teren muzeum i tam odbudowany. Od dawna znajdował się w bardzo złym stanie technicznym.

1 KOMENTARZ

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj