Mundialowa strefa kibica w Kędzierzynie-Koźlu! ZAK zaprasza do wspólnego kibicowania

5

Świetne wieści dla kibiców piłkarskiej reprezentacji Polski. Mundialowe mecze z udziałem Biało-Czerwonych będzie można obejrzeć w otwartej strefie kibica. Zorganizuje ją Grupa Azoty ZAK S.A. we współpracy z Telewizją Polską. Stefa, która jednorazowo ma pomieścić tysiąc kibiców, stanie na parkingu przed Halą Azoty.

O przymiarkach do utworzenia strefy, w której mieszkańcy miasta wspólnie mogliby dopingować zespół Adama Nawałki na mundialu w Rosji, pisaliśmy miesiąc temu. Zadanie wzięła na swoje barki Grupa Azoty ZAK S.A. Negocjacje w sprawie utworzenia strefy kibica w Kędzierzynie-Koźlu nie były łatwe, ale zakończyły się sukcesem, o czym poinformował dziś Kamil Bortniczuk z zarządu Grupy Azoty ZAK S.A.

– Serdecznie zapraszamy nie tylko naszych pracowników, ale wszystkich mieszkańców Kędzierzyna-Koźla do wspólnego oglądania meczów, miejmy nadzieję cieszenia się z sukcesów reprezentacji Polski i emocjonowania się tym pięknym sportem, jakim jest piłka nożna – mówił Bortniczuk podczas dzisiejszego briefingu prasowego poświęconemu wydarzeniu.

Partnerem w organizacji strefy będzie opolski oddział Telewizji Polskiej.

– Zadbamy o to, aby wprowadzić kibiców w dobrą atmosferę piłkarskiego święta. Jeden z naszych dziennikarzy sportowych będzie animował zabawę w strefie. Przed każdym meczem grupowym z udziałem naszej drużyny w strefie organizowany będzie konkurs, w którym do wygrania będą koszulka meczowa reprezentacji Polski z podpisem Jakuba Błaszczykowskiego oraz piłka z jego autografem – zdradza szczegóły Mateusz Magdziarz, dyrektor TVP Opole.

W otwartej strefie kibica transmitowane będą wszystkie spotkania z udziałem Polaków. Jeśli zespół Adama Nawałki wyjdzie z grupy, również spotkania fazy play-off z udziałem biało-czerwonych będzie można obejrzeć na telebimie ustawionym przy hali Azoty.

Każdorazowo mecz na telebimie o powierzchni 15 mkw. będzie mogło obejrzeć około tysiąca kibiców. Wspólne przeżywanie piłkarskich emocji rozpocznie się już godzinę przed pierwszym gwizdkiem. Oprócz zabaw i konkursów z animatorem, odwiedzający będą mieli do dyspozycji stoiska gastronomiczne.

Harmonogram spotkań z udziałem reprezentacji Polski:

wtorek, 19 czerwca, godz. 17.00: Polska – Senegal (otwarcie strefy o godzinie 16)

niedziela, 24 czerwca, godz. 20.00: Polska – Kolumbia (otwarcie strefy o godzinie 19)

czwartek, 28 czerwca, godz. 16.00: Japonia – Polska (otwarcie strefy o godzinie 15)

 

5 KOMENTARZE

  1. Wspaniała wiadomość. Ponieważ mecze odbywają się w godzinach popołudniowo/wczesnowieczornych proponuję również jakieś animacje czy kącik dla dzieciaków.

  2. Głupi lud wystarczą wam igrzyska (nie ważne ze rosja nie jest fair play jest bandyckim i złodziejskim krajem okupuje cześć gruzji ukrainny) , aby zamknąć mordę i nie kontrolować tego co się dzieje w sejmie dodatkowo obejrzycie tvn, tvp, Polsat i to wszystko na co was stać. myślicie ze PO PIS i wszyscy posłowie którzy sa w sejmie tworza partie po to by była opozycja ale tylko na papierze!!!!! Nie ma czegoś takiego jak opozycja!!!!

  3. WD40; Mam dziecko w wieku przedszkolnym i chętnie poszedłbym pokibicować w grupie, napić się piwka itd. i fajnie by było, aby „młody” się nie nudził. Na Euro 2012 była strefa w Sobieskim i tam dzieciaki biegały po trawie czy zjeżdżały na zjeżdżalniach na w miarę ogrodzonym terenie, dorośli w tym czasie oglądali mecz i było stosunkowo bezpiecznie. Fajnie by było, gdyby tutaj również zorganizowali strefę tak, aby ewentualnie móc przejechać z dzieckiem bo niestety godziny meczów naszej reprezentacji są jakie są…

Skomentuj