Mróz nie był dla nich przeszkodą. Twardziele popłynęli lodowatą Odrą

3

Zima wróciła do Kędzierzyna-Koźla akurat na Spływ Twardzieli! Dodatkowe trudności nikogo jednak nie zniechęciły – wręcz przeciwnie. Zawodnicy pokazali, że nazwa imprezy to wcale nie przechwałki. Popłynęli lodowatą Odrą w śniegu, deszczu i wietrze.

Już po raz 19. Twardziele mierzyli się z zimowym nurtem Odry. Trasa biegła z okolic Ciska do przystani „Szkwał” w Koźlu. O bezpieczeństwo śmiałków dbali ratownicy WOPR z Kietrza, Głubczyc i Kędzierzyna-Koźla w kajakach oraz niezawodni druhowie z OSP Cisek, Roszowickiego Lasu, Łan i OSP ORW Koźle w swoich bardzo dobrze wyposażonych łodziach ratunkowych.

Wszyscy śmiałkowie na mecie otrzymali medale oraz drobne upominki. Organizatorem spływu był Oddział Rejonowy WOPR z Kędzierzyna-Koźla oraz stowarzyszenie Morsy Dębowa. Impreza była współfinansowana ze środków Gminy Kędzierzyn-Koźle.

 

3 KOMENTARZE

  1. a potem rak kości, problemy ze stawami,

    dziwnym trafem natura nie wykształciła u zwierząt potrzeby „prozdrowotnych” kąpieli w lodowatej wodzie, a mogły by żyć dłużej i w lepszym zdrowiu…

  2. Nieźle trzeba mieć globus zryty, żeby pływać w takie brudnej i lodowatej rzece. Głupota poraża w tych czasach żeby zaistnieć. Teraz im wrzątku napuścić do basenu niech też sobie popływają. Przynajmniej się ogrzeją. Zobaczymy jacy są twardzi.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj