Młodzieżowa Rada Miasta zainaugorowała swoją działalność. ZDJĘCIA

0

Październikowe wybory rozstrzygnięte. Uczniowie kędzierzyńskich szkół wybrali swoich przedstawicieli do Młodzieżowej Rady Miasta. Dziś nowo wybrani radni spotkali się na swojej pierwszej sesji, podczas której złożyli uroczyste ślubowanie oraz dokonali wyboru zarządu.

W piętnastoosobowym składzie MRM na kadencję 2017-2019 znaleźli się: Kamil Adamczewski, Dawid Bajdiuk, Mateusz Bugiel, Dominik Cedzich, Mateusz Gawin, Julia Kurpińska, Patrycja Mrowca, Karol Obrębski, Marek Pilich, Julia Rosenhof, Tomasz Salwiczek, Jessica Scheer, Dominika Szczerbińska, Konrad Wandrasz, Dżesika Wróblewska.

– Liczę, że bardzo aktywnie włączycie się w życie miasta i będziecie mieli wpływ na wydarzenia, które będą się odbywały w Kędzierzynie-Koźlu. Życzę wam wszystkim, aby praca była prężna, żeby nam się ze sobą bardzo dobrze współpracowało – mówiła prezydent Sabina Nowosielska.

Głos zabrał również Piotr Gabrysz, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury, który liczy na pomysłowość oraz kreatywność młodych radnych: – Bardzo lubimy, kiedy ktoś o nieco innej perspektywie jest w stanie otworzyć nam oczy na zjawiska, których my nie dostrzegamy. Widzimy pole do współpracy. Gorąco wasz zapraszam do kontaktu z Miejskim Ośrodkiem Kultury, czy to bezpośrednio ze mną czy z panią Hanną Białas, aby jak najszybciej zacząć wspólnie myśleć o działaniach.

Do czasu wyboru przewodniczącego MRM jej obrady prowadził radny miejski Michał Nowak, który wraz z Bożeną Jankowską, kierownikiem wydziału oświaty i wychowania, będą pomagać młodym radnym w realizacji zadań określonych w statucie.

Ostatnim aktem dzisiejszego posiedzenia był wybór zarządu. W wyborach przewodniczącego rady oraz jego zastępców potrzebne były dwie tury głosowań. Ostatecznie na czele MRM stanął Mateusz Bugiel, a wiceprzewodniczącymi zostali Dominika Szczerbińska oraz Mateusz Gawin. Sekretarzem został wybrany jednogłośnie Konrad Wandrasz.

Źródło: urząd miasta

Skomentuj