Można zadzwonić do lokomotywy i innych pomników w Kędzierzynie-Koźlu. Opowiadają ciekawą historię

3

Kędzierzyńsko-kozielskie muzea i pomniki przemówiły. Aby ich wysłuchać wystarczy sięgnąć po smartfona i zeskanować kod QR. Po chwili rzeźba sama do nas zadzwoni i opowie swoją historię. Od niedawna mieszkańcy i turyści mogą skorzystać z niezwykłej aplikacji.

„Poznaj historię” to skarbnica ciekawostek na temat miejsca, przy którym na chwilę się zatrzymaliśmy. Specjalne tabliczki zostały zamontowane w pięciu lokalizacjach: przy Muzeum Ziemi Kozielskiej, Muzeum Śląskiej Bitwy o Paliwo „Blechhamer 1944”, pomniku Józefa Piłsudskiego, trzech koziołkach  ustawionych na rynku i lokomotywie stojącej w sercu Śródmieścia.

Użytkownicy mogą wysłuchać niezwykłych opowieści nawiązujących do dziejów miasta, jego legend i tożsamości kulturowej. Pomnikowe historyjki nie są długie, ale przedstawione w interesujący sposób zaciekawią nie tylko turystów, ale i samych mieszkańców. Aby ich posłuchać należy wykonać kilka prostych czynności: zeskanować kod QR za pomocą smartfona i odebrać połączenie wciskając przycisk „START”, który uruchamia aplikację.

Rekordy wśród użytkowników systemu bije lokomotywa. To najchętniej odsłuchiwana opowieść. Więcej na temat nowej atrakcji w mieście przeczytacie również na: https://www.poznajhistorie.pl/city/kedzierzyn-kozle#app

3 KOMENTARZE

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj