Mówią nie cyberprzemocy! Policja zorganizowała dla młodzieży konkurs filmowy

2

Cyberprzemoc to dotkliwy problem, o który wciąż niewiele się mówi. Niestety z tą formą przemocy spotyka się coraz więcej młodych ludzi. Właśnie dlatego policja z Kędzierzyna-Koźla postanowiła zorganizować konkurs na film profilaktyczny „Nie dla cyberprzemocy”.

Zastraszanie, nękanie, prześladowanie, wyśmiewanie, a to wszystko przy użyciu internetu. W przeciwieństwie do przemocy fizycznej, cyberprzemoc nie zostawia śladów na ciele i niewiele osób może ją od razu dostrzec. Ofiary cyberprzemocy czują się bardzo dotknięte, załamane, zranione i często wpadają w depresję. Problem najbardziej dotyczy młodych ludzi, który zamykają się w elektronicznym świecie i nie dopuszczają do niego bliskich.

Komenda Powiatowa Policji w Kędzierzynie-Koźlu wspólnie z Miejskim Ośrodkiem Kultury zorganizowała konkurs „Nie dla cyberprzemocy”, aby nagłośnić  ten dotkliwy problem. Konkurs kierowany był do uczniów szkół podstawowych i III klas gimnazjalnych z powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego. Jak podkreślają policjanci, inicjatywa jest formą profilaktyki.

– Za nami trzeci finał konkursu filmowego. Cieszymy się, że z roku na rok zainteresowanie jest coraz większe. W ubiegłych latach tematyka dotyczyła agresji rówieśniczej oraz uzależnień. W tym roku mówimy o cyberprzemocy. Jest to temat bardzo aktualny, przestępczość w pewnym zakresie przenosi się do internetu, dotyczy ona nie tylko osób dorosłych, ale również dzieci. Jeśli chodzi o cyberprzemoc dotykającą młode osoby, to przejawia się ona poprzez różnego rodzaju hejt, zastraszanie, ośmieszanie, podszywanie się pod inne osoby, wyzwiska, obrażanie oraz uzależnienie od internetu – mówi komisarz Magdalena Nakoneczna, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Kędzierzynie-Koźlu.

Film o cyberprzemocy przygotowywało siedem szkół z terenu powiatu: Zespół Szkolno-Przedszkolny w Większycach, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 12, 9, 16, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Pawłowiczkach, Szkoła Podstawowa w Dziergowicach oraz Szkoła Podstawowa w Cisku. Na zwycięzców czekały atrakcyjne nagrody. Konkurs odbywał się pod patronatem Starostwa Powiatowego i Urzędu Miasta w Kędzierzynie-Koźlu.

2 KOMENTARZE

Skomentuj