Motocyklista wyprzedził go na podwójnej ciągłej, kierowca wysłał nagranie policjantom [WIDEO]

37

Niestety w dalszym ciągu wielu kierowców wykazuje się brakiem rozsądku i lekceważącym stosunkiem do przepisów ruchu drogowego. Nasi policjanci otrzymali nagranie z motocyklistą prezentującym takie właśnie podejście. Na szczęście tym razem obyło się bez poważnych i tragicznych w skutkach konsekwencji.

Podczas wyprzedzania należy pamiętać o zachowaniu rozsądku i przestrzeganiu przepisów ruchu drogowego. Niestety, nie wszyscy mają to na uwadze. Świadczy o tym materiał wideo, przesłany do nas przez jednego z kierowców.

Motocyklista zbliżający się do zakrętu, nie zważa na znak poziomy P-4 (linia podwójnie ciągła) i wyprzedza pojazd, w którym znajduje się wideo rejestrator. Sytuacja ta miała miejsce 24 lipca na drodze krajowej numer 45, pomiędzy Większycami a Komornem. Tym razem jedynym skutkiem takiej jazdy będzie konieczność stawienia się motocyklisty na komendzie i poniesienia konsekwencji w związku z popełnionym wykroczeniem.

Policjanci apelują:

Przestrzegamy jednak i przypominamy, że podczas manewru wyprzedzania należy zachować szczególną ostrożność, aby nie doszło do zdarzenia, którego skutki mogą być tragiczne. Niestety często jesteśmy świadkami manewrów wykonywanych przez nierozsądnych kierowców, które są o włos od tragedii. Apelujemy więc do wszystkich kierowców, aby pamiętali o bezpieczeństwie swoim, a także pozostałych uczestników ruchu drogowego.

Natomiast osoby, które w swojej okolicy zaobserwowały, że kierowcy nie przestrzegają przepisów ruchu drogowego  – zachęcamy do skorzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Dzięki tej aplikacji możesz zgłosić nie tylko nieprawidłowe zachowanie kierowców, ale także wykroczenia porządkowe, czy inne niepokojące sytuacje. Chcesz mieć bezpośredni wpływ na poprawę bezpieczeństwa w swojej okolicy? Wejdź na KMZB i dodaj zgłoszenie

37 KOMENTARZE

 1. Co za gość z tego kierowcy samochodu pewnie dumny jest z siebie, pusta droga była a konfident musiał wysłać film na komendę brak słów, życzę kierowcy auta odwiedzin i podziękowań od motocyklisty.

 2. Pusta droga,może niedziela rano.Motocyklista jedzie płynnie,nie stwarza zagrożenia.
  Kierowca samochodu zazdrości motocykliście wolności i radości z prowadzenia fajnego motocykla bo sam jeżdzi 15 letnim 90 konnym autem z dużym przebiegiem.
  Dlatego donosi Policji.Jest biednym,zawistnym i złośliwym człowieczkiem.

 3. Kierownik samochodu doniósł na bogu ducha winnego człowieka który chciał przyjemnie spędzić czas jeżdżąc na motorze.Teraz dostanie parę tysięcy mandatu.
  Przyjemnie ci donosicielu?

  • I to duża kara. Tylko baran tak się zachowuje na drodze. Brak wyobraźni. Zabrać na zawsze prawko, nie nadaje się jako motocyklista. Niech chodzi pieszo.

 4. Motorzysto- zgloś się na wezwanie milicji w oko- mędzie podbili. NIE PRZYJMOuj MANDATU! Sprawa trafi do sądu. A tam na ławce przed rozprawą bedzie siedział kapuś- szeryf- konfident w roli świadka zdarzenia. Poznaj swojego kapusia! Przed sadem wykaz ze jesteś biedny, nieszczesliwy ze slonko w oczki świeciło… a cala sprawa to dla podbicia statystyk milocji lokalnej. Kask do góry! Sady PO w najjasniejszej są łaskawe.. taka kasta.

 5. Jeżdżąc po polskich drogach nasuwa się jedna sugestia odnośnie umiejętności jazdy i reakcji na zmienne warunki drogowe, 20 %naszych asów nigdy nie powinno wsiadać za kierownicę a w razie zagrożenia jakie stwarzają swą slamazarna jazdą powinni mieć konfiskowane prawo jazdy dożywotnio bez możliwości ponownego ich otrzymania. Problem tylko w tym że policja nie uważa tych slimokow za zagrożenie do monentu wypadku.

 6. Widać, że front obrony durnych kierowców działa w pełnym rozkwicie ?

  Właściwie to doskonale wpisuje się w tzw Front Obrony Przestępców – pod patronem PełO i folksdojcza zwanego karaluchem ?
  Nie ma tu specjalnego zaskoczenia – w miasteczku NIEmożliwości ? Normalka ?

  Przypomnę tylko, że w czasach rozkwitu BOLSZEWII, to NAWET kodeks karny pijanego kierowcę traktował wyjątkowo łagodnie – jako wzór do naśladowania sowieckich kanalii.?

  Gdyż pijany kierowca nie wiedział co robi. I to była wyjątkowa okoliczność łagodząca. ? Co PO-niektóre sądy stosują zresztą do dzisiaj – wobec PO-szczególnych świętych krów?

  Tutaj tzw doktryna Neumanna – w pełni obowiązuje i jest przestrzegana ?

  • Twoja wypowiedź dowodzi że jesteś chory psychicznie.Te rozbuchane emocje, emotikony,sformułowania-peło,bolszewia,folksdojcz.Masz kontakt z normalnymi ludźmi? Porozumiewasz się z nimi tym slangiem?Do matki,żony,syna,kolegi też tak gadasz jak opóźniony?

  • Pojeździj trochę po Polsce drogami krajowymi, jak będziesz jechał 20 km za gościem który przez las jedzie 40 km/h i na tankszteli tłumaczy ze boi się stluczki ze zwierzakiem bo ma samochód na raty to zrozumiesz że nie wszyscy jeżdżą na wycieczki i czasami po prostu się spieszą. I uwierz nie jest to jeden taki przypadek tylko nagminna jazda niedzielnych kierowców z kamerkami.

   • Masz @Realisto dużo racji w tym co piszesz. ?
    Też jeżdżę drogami krajowymi i też coś wiem na ten temat. Jednak bardzo często widzę takich motocyklistów, którzy za nic mają jakiekolwiek przepisy na drodze.?
    Zresztą nie tylko szalejących motocyklistów stwarzających BARDZO często zagrożenia dla innych użytkowników dróg?

    A pośpiech jest uzasadniony tylko w trzech przypadkach:
    Przy łapaniu pcheł.
    Przy jedzeniu ze wspólnej miski
    No i w przypadku sr… No! …. powiedzmy… biegunki. ??

    Reszta to są tylko wymówki. ZAZWYCZAJ wtedy, gdy już jest ból, płacz i zgrzytanie zębów. ?
    O ile jeszcze zostały jakieś zęby ?

    I jeszcze do @Jerry.
    Bardzo dziękuję za tak profesjonalną ekspertyzę medyczną.?
    Ale – „lekarzu, ulecz się sam” !!!! ?
    Najlepiej stań przed lustrem, bo WTEDY będziesz miał równego sobie pacjenta uwielbiającego BOLSZEWIĘ ?

    Życzę dalszych sukcesów, nie tylko w dziedzinach medycznych.?
    No i dużo zdrówka!!
    Serdeczne pozdrowionka?.Mimo wszystko?

 7. no to może zlikwidować kodeks drogowy? a potem kodeks cywilny, kodeks karny, jeszcze chyba kodeks kościelny…..bo kto ma ochotę przestrzegac te wszystkie przepisy

 8. Poproś policjantów żeby skierowali wniosek do sądu. W trybie niejawnym sąd ukara cię mandatem. Jak otrzymasz pismo masz 7 dni na odwołanie. Piszesz tylko że się odwolujesz od wyroku. Sąd wyznaczył rozprawę. Na rozprawie powiesz, że nie wiesz kto wtedy prowadził motor. A nie wiesz czy data z wideorejestratorem jest prawdziwa, bo na bank nie ma homologacji. Sąd wezwie na świadka konfidenta żeby wykazał jakoś że data jest poprawna. Przeciagniesz gnoja że 2rozprawy to się nauczy. W najgorszym wypadku dostaniesz mandat i że 300zl kosztów sądowych.

  • Jeśli chodzi o bezpieczeństwo nasze, użytkowników dróg, a więc równie z twoje Obywatelu, jest to dzianie jak najbardziej słuszne.

 9. Zx racja, tak samo jak palenie w piecach śmieciami, spożywania alkoholu w miejscach publicznych czy też głośnych imprez rodzinnych po 22 ite. Na nagraniu widać 0 zagrożenia… Życzę temu co nagrywal żeby trafił na kombajn/ciągnik czy śmieciarkę na podwójnej i oby się za nim trafił taki sam wzorowy obywatel z kamerką.

 10. Brawo, dowalić mu 5 tyś, bo uważają się na drogach jak święte krowy, jak by ich przepisy nie dotyczyły, jeszcze za rowerzystów, można było by się wziąć, ciężko im zasygnalizować że skręcają, w sumie na Kuźniczkach jeszcze miejsca są ??

 11. Masowo zamalowuje się linie dotychczas przerywane na podwójne ciągłe, bez uzasadnienia, nieuzasadniony zamordyzm i napuszczanie jednego na drugiego

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj