Motocyklista wyprzedził go na podwójnej ciągłej, kierowca wysłał nagranie policjantom [WIDEO]

30

Niestety w dalszym ciągu wielu kierowców wykazuje się brakiem rozsądku i lekceważącym stosunkiem do przepisów ruchu drogowego. Nasi policjanci otrzymali nagranie z motocyklistą prezentującym takie właśnie podejście. Na szczęście tym razem obyło się bez poważnych i tragicznych w skutkach konsekwencji.

Podczas wyprzedzania należy pamiętać o zachowaniu rozsądku i przestrzeganiu przepisów ruchu drogowego. Niestety, nie wszyscy mają to na uwadze. Świadczy o tym materiał wideo, przesłany do nas przez jednego z kierowców.

Motocyklista zbliżający się do zakrętu, nie zważa na znak poziomy P-4 (linia podwójnie ciągła) i wyprzedza pojazd, w którym znajduje się wideo rejestrator. Sytuacja ta miała miejsce 24 lipca na drodze krajowej numer 45, pomiędzy Większycami a Komornem. Tym razem jedynym skutkiem takiej jazdy będzie konieczność stawienia się motocyklisty na komendzie i poniesienia konsekwencji w związku z popełnionym wykroczeniem.

Policjanci apelują:

Przestrzegamy jednak i przypominamy, że podczas manewru wyprzedzania należy zachować szczególną ostrożność, aby nie doszło do zdarzenia, którego skutki mogą być tragiczne. Niestety często jesteśmy świadkami manewrów wykonywanych przez nierozsądnych kierowców, które są o włos od tragedii. Apelujemy więc do wszystkich kierowców, aby pamiętali o bezpieczeństwie swoim, a także pozostałych uczestników ruchu drogowego.

Natomiast osoby, które w swojej okolicy zaobserwowały, że kierowcy nie przestrzegają przepisów ruchu drogowego  – zachęcamy do skorzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Dzięki tej aplikacji możesz zgłosić nie tylko nieprawidłowe zachowanie kierowców, ale także wykroczenia porządkowe, czy inne niepokojące sytuacje. Chcesz mieć bezpośredni wpływ na poprawę bezpieczeństwa w swojej okolicy? Wejdź na KMZB i dodaj zgłoszenie

30 KOMENTARZE

 1. Co za gość z tego kierowcy samochodu pewnie dumny jest z siebie, pusta droga była a konfident musiał wysłać film na komendę brak słów, życzę kierowcy auta odwiedzin i podziękowań od motocyklisty.

 2. Pusta droga,może niedziela rano.Motocyklista jedzie płynnie,nie stwarza zagrożenia.
  Kierowca samochodu zazdrości motocykliście wolności i radości z prowadzenia fajnego motocykla bo sam jeżdzi 15 letnim 90 konnym autem z dużym przebiegiem.
  Dlatego donosi Policji.Jest biednym,zawistnym i złośliwym człowieczkiem.

 3. Kierownik samochodu doniósł na bogu ducha winnego człowieka który chciał przyjemnie spędzić czas jeżdżąc na motorze.Teraz dostanie parę tysięcy mandatu.
  Przyjemnie ci donosicielu?

 4. Motorzysto- zgloś się na wezwanie milicji w oko- mędzie podbili. NIE PRZYJMOuj MANDATU! Sprawa trafi do sądu. A tam na ławce przed rozprawą bedzie siedział kapuś- szeryf- konfident w roli świadka zdarzenia. Poznaj swojego kapusia! Przed sadem wykaz ze jesteś biedny, nieszczesliwy ze slonko w oczki świeciło… a cala sprawa to dla podbicia statystyk milocji lokalnej. Kask do góry! Sady PO w najjasniejszej są łaskawe.. taka kasta.

 5. Jeżdżąc po polskich drogach nasuwa się jedna sugestia odnośnie umiejętności jazdy i reakcji na zmienne warunki drogowe, 20 %naszych asów nigdy nie powinno wsiadać za kierownicę a w razie zagrożenia jakie stwarzają swą slamazarna jazdą powinni mieć konfiskowane prawo jazdy dożywotnio bez możliwości ponownego ich otrzymania. Problem tylko w tym że policja nie uważa tych slimokow za zagrożenie do monentu wypadku.

 6. Widać, że front obrony durnych kierowców działa w pełnym rozkwicie 😕

  Właściwie to doskonale wpisuje się w tzw Front Obrony Przestępców – pod patronem PełO i folksdojcza zwanego karaluchem 🙄
  Nie ma tu specjalnego zaskoczenia – w miasteczku NIEmożliwości 😁 Normalka 😂

  Przypomnę tylko, że w czasach rozkwitu BOLSZEWII, to NAWET kodeks karny pijanego kierowcę traktował wyjątkowo łagodnie – jako wzór do naśladowania sowieckich kanalii.😬

  Gdyż pijany kierowca nie wiedział co robi. I to była wyjątkowa okoliczność łagodząca. 😳 Co PO-niektóre sądy stosują zresztą do dzisiaj – wobec PO-szczególnych świętych krów😱

  Tutaj tzw doktryna Neumanna – w pełni obowiązuje i jest przestrzegana 😎

  • Twoja wypowiedź dowodzi że jesteś chory psychicznie.Te rozbuchane emocje, emotikony,sformułowania-peło,bolszewia,folksdojcz.Masz kontakt z normalnymi ludźmi? Porozumiewasz się z nimi tym slangiem?Do matki,żony,syna,kolegi też tak gadasz jak opóźniony?

  • Pojeździj trochę po Polsce drogami krajowymi, jak będziesz jechał 20 km za gościem który przez las jedzie 40 km/h i na tankszteli tłumaczy ze boi się stluczki ze zwierzakiem bo ma samochód na raty to zrozumiesz że nie wszyscy jeżdżą na wycieczki i czasami po prostu się spieszą. I uwierz nie jest to jeden taki przypadek tylko nagminna jazda niedzielnych kierowców z kamerkami.

 7. no to może zlikwidować kodeks drogowy? a potem kodeks cywilny, kodeks karny, jeszcze chyba kodeks kościelny…..bo kto ma ochotę przestrzegac te wszystkie przepisy

 8. Poproś policjantów żeby skierowali wniosek do sądu. W trybie niejawnym sąd ukara cię mandatem. Jak otrzymasz pismo masz 7 dni na odwołanie. Piszesz tylko że się odwolujesz od wyroku. Sąd wyznaczył rozprawę. Na rozprawie powiesz, że nie wiesz kto wtedy prowadził motor. A nie wiesz czy data z wideorejestratorem jest prawdziwa, bo na bank nie ma homologacji. Sąd wezwie na świadka konfidenta żeby wykazał jakoś że data jest poprawna. Przeciagniesz gnoja że 2rozprawy to się nauczy. W najgorszym wypadku dostaniesz mandat i że 300zl kosztów sądowych.

  • Jeśli chodzi o bezpieczeństwo nasze, użytkowników dróg, a więc równie z twoje Obywatelu, jest to dzianie jak najbardziej słuszne.

 9. Zx racja, tak samo jak palenie w piecach śmieciami, spożywania alkoholu w miejscach publicznych czy też głośnych imprez rodzinnych po 22 ite. Na nagraniu widać 0 zagrożenia… Życzę temu co nagrywal żeby trafił na kombajn/ciągnik czy śmieciarkę na podwójnej i oby się za nim trafił taki sam wzorowy obywatel z kamerką.

 10. Brawo, dowalić mu 5 tyś, bo uważają się na drogach jak święte krowy, jak by ich przepisy nie dotyczyły, jeszcze za rowerzystów, można było by się wziąć, ciężko im zasygnalizować że skręcają, w sumie na Kuźniczkach jeszcze miejsca są 😂😂

Skomentuj