Motocyklista jechał przez wieś z prędkością 162 km/h. Szaleńczy rajd przerwali policjanci z drogówki

7
Fot. policja/archiwum

Jazda motocyklem z nadmierną prędkością to nie tylko ryzyko utraty prawa jazdy, ale przede wszystkim zagrożenie dla życia i zdrowia samego kierowcy jak i innych uczestników ruchu drogowego. Funkcjonariusze z kędzierzyńsko-kozielskiego ruchu drogowego zatrzymali prawo jazdy 34-letniemu motocykliście, który w obszarze zabudowanym przekroczył prędkość o ponad 110 km/h.

Policyjne statystki pokazują, że niedostosowanie prędkości to wciąż jedna z głównych przyczyn wypadków na naszych drogach. Dlatego też policjanci ruchu drogowego w trakcie swojej służby zwracają szczególną uwagę na prędkość z jaką poruszają się kierowcy.

W poniedziałek, przed godziną 19:00 policjanci z kędzierzyńsko-kozielskiego ruchu drogowego, zatrzymali na DK 45 w Długomiłowicach motocyklistę. Mężczyzna na obowiązującej „pięćdziesiątce” jechał z prędkością 162 km/h. W związku z przekroczeniem prędkości w obszarze zabudowanym o 112 km/h policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy na 3 miesiące. Dodatkowo kierujący został ukarany wysokim mandatem, a na jego konto trafiło 10 punktów karnych.

Pamiętajmy, że nadmierna prędkość to wciąż jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych, dlatego apelujemy o rozwagę i stosowanie się do ograniczeń prędkości na drodze.

Źródło: Policja Kędzierzyn-Koźle

7 KOMENTARZE

  1. Trzeba mieć dobrze pod kopułką namieszane aby w tej wiosce tak zapierniczac, przu takim kształcie drogi to proszenie o śmierć. Zabrać dożywotnio uprawnienia i motor.

  2. Na przyjaźni masz 90 teraz po zmianach i krótki odcinek 79 wszystko poza obszarem. Jest tylko krótki odcinek 50 koło elinu…często tam są na obwodnicy też często ich widzę. A po wypadku i na mostowej

Skomentuj