Motocykliści zbierają życiodajną krew. Trwa akcja „Motoserce” na kozielskim rynku. ZDJĘCIA

2

Po raz drugi na kozielskim rynku motocykliści zrzeszeni w klubie motocyklowym Troopers Of Highways MC Poland współorganizują „Motoserce”.

W Kędzierzynie-Koźlu odbyła się dziś akcja honorowego oddawania krwi. „Motoserce” to wydarzenie koordynowane przez Kongres Polskich Klubów Motocyklowych. Jego celem jest propagowanie idei krwiodawstwa.

Na rynku w Koźlu stanął specjalny autobus, w którym prowadzony był pobór krwi. Odbywają się również koncerty, wystawa zabytkowych motocykli, samochodów oraz rowerów. Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego zapewnił symulator dachowania, przez co można na własnej skórze poczuć, co dzieje się w trakcie koziołkowania samochodu.

– Spotykamy się po raz drugi w Koźlu na rynku, a w sumie czternasty zbieramy krew dla dzieciaków. Krew jest najważniejszym darem życia, także staramy się jej zebrać jak najwięcej. Poza motocyklami, zaśpiewa dla nas kilka zespołów. Mamy kilka perełek z czasu PRL – motocykle, rowery i samochody. Do godziny 14 zebraliśmy około 8 litrów krwi, czekamy na wynik końcowy – mówi mówi Maciej Milewski z klubu Troopers Of Highways MC Poland.

 

 

2 KOMENTARZE

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj