Motocykliści pomagają dzieciom. Akcja „Motoserce” w Odrzańskich Ogrodach. ZDJĘCIA

0

Mogą wydawać się groźni, odziani w skóry, często z długimi brodami i na głośno ryczących maszynach. Jednak pod tym wizerunkiem kryją się wyjątkowe osoby, które włączając się w akcje charytatywne pomagają innym, łamiąc jednocześnie stereotypy o motocyklistach. Akcja „Motoserce” po raz kolejny wspiera krwiodawstwo w Polsce.  

W 85 miastach w Polsce w tym również i w Kędzierzynie-Koźlu odbyła się dziś akcja honorowego oddawania krwi z myślą o dzieciach. „Motoserce” to akcja koordynowana przez Kongres Polskich Klubów Motocyklowych, której celem jest zwrócenie uwagi na brak cennego daru, jakim jest krew w polskich szpitalach oraz propagowanie idei krwiodawstwa. Dotychczas dzięki zaangażowaniu klubów motocyklowych z całej PolskI udało się zebrać 7,5 tys. litrów krwi. W Kędzierzynie-Koźlu akcja odbywała się w galerii „Odrzańskie Ogrody”, a organizatorem był klub Troopers Of Highways MC Poland.

–  Pomagając, chcemy zmienić wizerunek motocyklistów jako dawców organów. Nie jesteśmy dawcami, tylko zwykłymi ludźmi. Apelujemy do kierowców, aby liczyli się z naszą obecnością i z czujnością spoglądali w lusterka – mówi Maciej Milewski z klubu Troopers Of Highways MC Poland.

Na placu stanął specjalny autobus, w którym prowadzony był pobór krwi. Poza tym tradycyjnie już odbyły się koncerty, występy dziecięcych grup tanecznych oraz wiele atrakcji dla najmłodszych. Dużą popularnością wśród mieszkańców cieszył się symulator dachowania, dzięki któremu można było na własnej skórze poczuć, co dzieje się w trakcie koziołkowania samochodu. Przed głównym wejściem do galerii i na parkingu Castoramy można było podziwiać wystawę oryginalnych pojazdów, samochodów rajdowych i motocykli.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj