Most przez Kłodnicę otwarty! Firma zdjęła bariery, ruch dopuszczony warunkowo

23

W środę o godz. 17 firma remontująca most nad Kłodnicą w pasie ulicy Wyspiańskiego usunęła bariery, umożliwiając przejazd – na razie tylko dla osób dojeżdżających do posesji i firm przy ulicy Wyspiańskiego.

Most został zamknięty 5 lipca. Wtedy rozpoczął się jego kompleksowy remont i rozbudowa. Prace nadal trwają, jednak na obecnym etapie możliwe było już warunkowe dopuszczenie przejazdu. Przed konstrukcją nadal stoi zakaz wjazdu, jednak dopuszcza wyjątek dla osób dojeżdżających do domostw i firm.

Na dawne trasy wracają także miejskie autobusy.

„Informujemy, że od dnia 27.11 br. autobusy linii nr 1, 2, 12, 13, 15 i “N” powracają na swoje poprzednie trasy przejazdu ulicą Wyspiańskiego. Objazd obwodnicą południową dla autobusów komunikacji miejskiej przestaje w tym dniu obowiązywać. Od dnia 29.11 br. ponownie zostaje uruchomione kursowanie linii nr 4. Linia “W” od dnia 27.11 br. zostaje wyłączona” – przekazał MZK.

23 KOMENTARZE

  • No coś Ty @Arex77!!!!😕

   W mieście NIEmożliwości, tylko i wyłącznie dostaje się nagrody i medale. Tylko i wyłącznie! Innej opcji NIE MA i nie będzie. 😎

    • @Lord od hell. Yes, yes, yes!!!👍
     Oczywiście tylko i wyłącznie za dobrze wykonaną pracę. Nawet bardziej niż dobrze!!!!!! 😕

     I bez żadnych znajomości, przymykania oka, czy PObłażania dla znajomych i krewnych królika. Że o królowej nie wspomnę😎

 1. Brawo, otworzyli ten mega szeroki most bez namalowanych linii? komu policja da mandat jak się autobus puknie z osobówką? Będą mierzyć sznurkiem kto przekroczył środek jezdni? Możliwe bo to miasto możliwości….

  • Obowiązuje jazda możliwie blisko prawego skraju jezdni a w którym miejscu szerokości pojazdy się spotkały zazwyczaj mozna ustalić.

 2. Jestem ciekaw czy urzędasy z U.M będą nadal jeżdżić obwodnicą do Kożla do pracy ??? Ten most BUBEL Premium jest dostępny tylko dla kierowców wybranych przez p.Maruszczaka.Czuwaj!

 3. Parafrazując genialnego reżysera , wygląda na to że … ” Tym mostem otwieramy oczy niedowiarkom…” Jak mawiają Rosjanie – i śmieszno i straszno.

 4. Myślałem, po filmie, ze ciężko mają autobusy, ale na tej drozce to ciężko mają minąć się nawet osobówki gdy któraś nie trzyma się kraweznika:( parodia westernu…. Teraz wąskie gardło Kędzierzyna jest naprawdę wąskie… BRAWO

 5. Ale że co? Wykonawca znowu z wyprzedzeniem zapomniał zamówić firmę do malowania pasow i to jest jedyny powód że most jest otwierany warunkowo! Ciekawe jaka jest kondycja finansowa firm które się tam mieszczą bądź mieściły?

Skomentuj