Most nad Kłodnicą jest już placem budowy. W południe całkowite zamknięcie dla ruchu

19

Przypominamy, że dziś (05.07) rusza zapowiadany od dawna remont mostu na ulicy Wyspiańskiego. Ze względu na skomplikowany zakres robót przeprawa będzie całkowicie zamknięta dla ruchu. Objazdy będą obowiązywać od południa.

O godz. 8:00 nastąpiło przekazanie placu budowy. Obecnie trwa odbiór oznakowania informującego o objazdach. Wyznaczony on został przez Południową Obwodnicę Kędzierzyna-Koźla, ul. Głubczycką, ul. 24 Kwietnia i ul. Xsawerego Dunikowskiego. Z objazdu będą korzystać także miejskie autobusy. Na czas remontu uruchomiona została dodatkowa linia „W” kursująca od pl. Raciborskiego, przez Koźle, Koźle Port, Kłodnicę i Żabieniec. Z kolei rowerzyści przemieszczający się między Kędzierzynem a Kłodnicą i Koźlem mogą skorzystać z alternatywnej trasy przez mostek nad rzeką przy ogródkach działkowych prowadzącą do ul. Agrestowej.

W ramach zadania zostanie wymieniona nie tylko konstrukcja i nawierzchnia jezdni, ale sama przeprawa na ul. Stanisława Wyspiańskiego zostanie również poszerzona, tak aby mogli z niej w przyszłości bezpiecznie korzystać piesi i rowerzyści. Remont będzie realizowany na wysokości od Ronda Milenijnego do stacji benzynowej. Rozpoczęcie inwestycji zaplanowano w okresie wakacyjnym, kiedy natężenie ruchu jest mniejsze. Przebudowa mostu potrwa około 4 miesięcy.

19 KOMENTARZE

 1. Prawo skręt na Kłodnicę, drugi z Kłodnicy na obwodnicę i mamy ruch usprawniony w tym miejscu. Niestety jak zwykle nikt nie myśli. Tyle lat się mówi o tym że rondo musi być przebudowane. Jest okazja skoro i tak most gruntownie się przebudowuje. Poszerzyć go, na prawoskrętny jest miejsce i mielibyśmy takie pół turbinowe rondo. A tak przez następne lata będziemy tracić dziennie czas na stanie w korku. A ruch na pewno nie będzie się tam zmniejszał.

  • A czemu tylko na Kłodnicę a nie w kierunku Gliwic ? A drugą rzeczą most przebuduje miasto a rondo należy do dróg krajowych i tam pisz swą petycję.

  • O tym samy piszę, odkąd powstało to poniekąd karykaturalne rondo przy „krzyżu”.
   Dlaczego określam go mianem karykaturalnym – bo w ciągu jego istnienia było przerabiane/przebudowywane już 4-5 razy – a pierwszy raz był w pierwszym tygodniu użytkowania (czy te ronda w KK, projektują dzieci?).
   Praktycznie z każdej strony ronda, jest miejsce na bezkolizyjny prawo-skręt i rozładowanie wszechobecnych korków w tym miejscu – czy to tak ciężko zrozumieć ?
   Może niech włodarze miasta, przejadą się np. do takiej Holandii i zobaczą jak tam projektuje się wąskie miejskie „gardła”

 2. No to czas na armagedon bo zaczyna się remont owego mostu. Lecz nasuwają się wątpliwości : czy magistrat a przede wszystkim wydział zarządzania drogami przeprowadził kontrole natężenia ruchu pojazdów ? Bo skąd wiedzą że akurat w okresie wakacyjnym ruch jest mniejszy ? I na jakich drogach ? Zwiększł się przez to tranzyt pojazdów w tym już i tak jeżdżących ciężarówek z kierunku m.in. Kłodnicy przez ulice Koźla (ulice Racławicka, 24Kwietnia, Głubczycka). Robią się korki. A przecież jest obwodnica. A więc w kierunku Kłodnicy na DW423 mogą przejeżdżać ulicami Chrobrego, Żeromskiego i Łukasiewicza lub Gazową i Łukasiewicza. Mogą również ominąć Koźle i jechać obwodnicą na Kuźniczkę do Cisowej stamtąd na Zalesie i dalej do Zdzieszowic. I również do drogi DW423…..
  Także możliwości jest wiele i nie trzeba przez Koźle. Po prostu trzeba myśleć a urzędasom widać przychodzi to z trudnością. Teraz przy dużym ruchu jest niebezpiecznie przekraczać przejście dla pieszych, a jak się jeszcze zwiększy ruch… ?! Dojdzie do tragedii i kto za to odpowie ? Pani prezydent obiecywała zwiększyć bezpieczeństwo lecz nie ma jak widać na to czasu lepiej zajmować się pierdołami politycznymi lub rzekomym pisaniem wierszy niż zdrowiem i życiem mieszkańców.

 3. Dokładnie popieram efghjr. Samochodów coraz więcej. Dziennie korek na obwodnicy. Skoro tak już nam utrudniliście życie, to trzeba było pomyśleć i wykorzystać to całkowicie. Ale tak myślą inżynierzy. Ludzie po zawodówce są mądrzejsi od was. Most zamknięty. Miasto stało się jednym gigantycznym korkiem. Brawo! Odechciewa się żyć w „mieście możliwości”.

 4. Jestem ciekaw jaka firma podjęła się w czasie 4 m-c przebudować mostek razem z ścieżkami dla rowerów.Firma która wymieniała asfalt na ul.Wyspiańskiego,odcinek ok.500m w tempie żółwim robiła to ok.6 m-c,oby to nie była ta sama firma,gdyż ta przebudowa może trwać nawet 12 m-c.!

 5. W Opolu w podobnej sytuacji zbudowano obok prowizoryczną przeprawę dla pojazdów do 3,5 tony która rozwiązała problem z powodzeniem. Niestety przestaję się dziwić że nasze miasto z roku na rok pustoszeje a tutejsi ” ojcowie miasta ” są zbyt sobą zajęci by to dostrzec… Karykaturalnie w tym kontekście brzmi ” Miasto możliwości”.

 6. To nie jest problem,że most jest w remoncie(kiedyś trzeba było to zrobić)Problem tkwi w większości debili z miasta możliwości którzy nie potrafią jeździć i sami robią korki.Masakra jakaś.Musicie jakieś znaki tym pseudokierowcom narysować że przed rondem nie trzeba się zawsze zatrzymywać,jak nic nie jedzie można po prostu jechać.Tam powinna teraz stać Policja i za to karać(na pewno by sporo zarobili)

  • jedzie Wanda obwodnicą i dojeżdża do ronda. Widać, że nic nie jedzie z lewej bo most zamkniety, widać, że nic nie jedzie od strony Ogrodów, a Wanda się zatrzymuje i chwilę stoi i robi korek. Wanda zacznij jeździć autobusem!!!

 7. A ja się zastanawiam nad tym czemu jakiś geniusz z nie pomyślał z dogadaniem się z PKP by by było więcej połączeń między Kędzierzyn Przystanek a Dworzec Kędzierzyn Koźle????? Kurs między tymi przystankami to jakieś 5 min. Za proste i zbyt oczywiste? Wymyślili te linie W i jest straszny bajzel. Proste pomysły oczywiście są passe, prawda?

 8. Tak się zastanawiam kto usunął mój post o uroczystości przekazania mostu do remontu? Po minach ludzi widać że sami nie wierzą ze są w stanie w 4 miesiące wymienić ten most na większy a nic nie zrobiono aby można było jeździć między Kłodnicą a kuzniczkami co byłoby idealna alternatywą dla wszystkich małych samochodów dla tych co dziennie dojeżdżają do pracy, no ale cóż miasto niemożliwości działa, zabaczymy za 4 miesiące.

  • PO 1 deszczu byłoby tam bagno, a do tego mijanka ze światłami pod torami ?? Odklejony od realu Fantasta jak obecny premier, a nie Realista.

Skomentuj