Morderca z Cisowej skazany na 11 lat więzienia. Zakatował kolegę, a następnie podpalił jego zwłoki

6
Ilustracja

Szybko zakończył się proces przeciwko 63-letniemu Józefowi D., któremu Prokuratura Rejonowa w Kędzierzynie-Koźlu zarzuciła popełnienie zbrodni zabójstwa.

Przypomnijmy, że w maju br. do Sądu Okręgowego w Opolu skierowany został akt oskarżenia przeciwko Józefowi D., który w dniu 22 listopada 2020 r. zadając Norbertowi W. ciosy wałkiem do ciasta, a następnie uderzając głową pokrzywdzonego o podłogę doprowadził do go do śmierci. Do zdarzenia doszło w jednym z domów na terenie Cisowej. Jak ustalono jeszcze w toku śledztwa, po dokonanej zbrodni oskarżony postanowił, że pozbędzie się ciała i je spali. Oblał więc tułów ofiary substancją łatwopalną i ją podpalił. Gdy jednak zorientował się, że w ten sposób nie dojdzie do spopielenia ciała, zgasił płomień, a następnie zaciągnął ciało ofiary na obrzeża posesji, gdzie je pozostawił.

W toku śledztwa zlecono opinię sądowo – psychiatryczną dotyczącą oskarżonego. Po przeprowadzonych badaniach biegli stwierdzili, że Józef D. miał w znacznym stopniu ograniczoną zdolność rozpoznania znaczenia zarzucanego mu czynu i pokierowania swoim postępowaniem. W dniu 18 czerwca 2021 r. Sąd Okręgowy w Opolu, w pełni podzielając ustalenia prokuratury, uznał Józefa D. za winnego popełnienia zarzucanego mu czynu i wymierzył karę 11 lat pozbawienia wolności.

Prokurator złożył wniosek o sporządzenie pisemnego uzasadnienia wyroku, celem poznania argumentów, które legły u podstaw wymierzonej oskarżonemu kary. Dopiero po analizie uzasadnienia podjęta zostanie decyzja co do wystąpienia z apelacją. Za zbrodnię zabójstwa oskarżonemu grozi kara pozbawienia wolności od 8 do 15 lat, kara 25 lat pozbawienia wolności albo kara dożywotniego pozbawienia wolności.

6 KOMENTARZE

    • Przecież w Polsce mamy Prokuratora Generalnego Zbigniewa Ziobro to on stanowi prawo.Wspomniany Donald nigdy się nie zajmował prawem ani wyrokami sądowymi.Piszesz co tylko zakiełkuje w małym móżdżku.

Skomentuj