Montują sygnalizatory świetlne i dodatkowe latarnie. Dwa przejścia na osiedlu Piastów będą bezpieczniejsze

15

Dwa przejścia dla pieszych na osiedlu Piastów znajdujące się w ciągu drogi krajowej numer 40 są poddawane modernizacji. Przejście znajdujące się bezpośrednio przy Publicznej Szkole Podstawowej numer 19 zostało doświetlone dodatkowymi latarniami. Zamontowano tam też sygnalizatory świetlne, a pasy na jezdni są odnawiane.

Na drugim przejściu pomiędzy sklepem Lidl a Infiniti Fitness Club postawiono również dwie dodatkowe latarnie. Rozwiązania te na pewno poprawią bezpieczeństwo pieszych oraz ułatwią życie kierowcom, którzy od dawna wskazywali te miejsca jako potencjalnie niebezpieczne z powodu braku dostatecznej widoczności. O poprawę bezpieczeństwa na obu przejściach wnioskowała m.in. Rada Osiedla Piastów.

Inwestycja została zrealizowana przez Gminę Kędzierzyn-Koźle dzięki pozyskaniu dofinansowania z rządowego programu „Razem bezpieczniej”.

15 KOMENTARZE

 1. Takich niedoświetlonych, niebezpiecznych przejść jest w K-K mnóstwo. Oby udało się pozyskać jakieś większe dofinansowanie na modernizację przynajmniej większości z nich.

  • Po pierwsze to kierowcy powinni nauczyć się mieć otwarte oczy i mieć tylko troszkę więcej kultury. Każde bezpieczniejsze przejście to oczywiście na plus!

   • @Rychu… Jak kiedyś zrobisz prawo jazdy i przesiądziesz się z roweru na samochód, to może zrozumiesz co to jest „mieć otwarte oczy”. Ciemności wokół przejść, nieoświetleni rowerzyści itd. Od kierowców oczekuje się, żeby byli jakimiś cyborgami z umiejętnością widzenia w podczerwieni. A tak naprawdę kluczem jest organizacja ruchu, tylko to wymaga wysiłku od urzędników i nakładów finansowych. Np. przy przejściu koło Lidla od strony centrum rośnie drzewo, które utrudnia widoczność – bezwzględnie powinno zniknąć!

   • Ruchu zapraszam za kierownicę wieczorem, w deszczowy dzień, ciekawy jestem z jakiej odległości zobaczysz, nawet na pasach, ubranego na czarno przechodnia i oczywiście chce widzieć twoja kulturę w tym momencie . Szczekać za klawiatury to każdy potrafi!

 2. wystarczyłoby aby wrócił przepis ,że pieszy zanim sie zdecyduje przejść przez jezdnię musi spojrzeć w lewo w prawo JESZCZE RAZ W LEWO i WTEDY zdecydowanym krokiem przejść przez jezdnię w miejscu do tego wyznaczonym a nie PRÓBOWAĆ sie z pojazdem jadącym tylko 50 km/h o masie około 1.5 t !! życzę sukcesu!

 3. Na ul.Gliwickiej skrzyżowanie z ul. Piotra Skargi przejście na działki przez drogę masakra pomimo ograniczenia do 40km/h bardzo ale to bardzo niebezpiecznie.Już kilka razy prawie potrąciło mnie auto i nikt nic z tym nie robi.

 4. Piesi mają w d. czy kierowca ich widzi, wchodzą na przejście na własne ryzyko . To że mają pierwszeństwo nie znaczy że kierowca w każdej sytuacji musi się zatrzymać!

 5. o co te kłótnie? przecież można jechać bez prawa jazdy samochodem niedopuszczonym do ruchu i potrącić staruszkę na pasach a sąd powie że kierowca jest niewinny.

 6. Kozlak Masz rację! wkoorw nie masz racji! Dokładnie to drzewo tam nie powinno być !!!!! Jest słup i jest drzewo które się na siebie tak nakładają, że ograniczają widoczność ! Chodzi o to drzewo przy przejściu od strony siłowni w stronę Lidla tuż przy parkingu. Do tego jeszcze te samochody zaparkowane.

 7. kierowcy od siedmiu boleści skoro wiecie że jest tam drzewo to należy zgodnie z art. 3 prawa o ruchu drogowym zachować szczególną ostrożność. myślałem że człowiek jest istotą rozumną ale widzę że co niektórzy wyznają zasadę wszyscy i wszystko z drogi bo JA jadę. żal.

Skomentuj