Monika Pyrek poprowadziła lekcję wychowania fizycznego dla uczniów z Kędzierzyna-Koźla

1

Dobrze, że ta lekcja odbyła się online, bo sala gimnastyczna nie pomieściłaby wszystkich chętnych. Około 300 uczniów z 11 szkół podstawowych z naszego miasta wzięło udział w wyjątkowych zajęciach z wychowania fizycznego. W rolę nauczyciela wcieliła się legendarna Monika Pyrek.

Była lekkoatletka specjalizująca się w skoku o tyczce, medalistka mistrzostw świata i czterokrotna olimpijka poprowadziła specjalne zajęcia sportowe w których uczestniczyła młodzież z 10 miast w Polsce, w tym z Kędzierzyna-Koźla. Uczniowie i nauczyciele biorący udział w projekcie moli spodziewać się ogromu motywacji i inspiracji oraz co najważniejsze – doskonałej, sportowej zabawy.

Udział w wydarzeniu był bezpłatny, a uczestnicy otrzymali pakiety w postaci koszulek i sportowych gadżetów. Projekt jest organizowany w ramach działań Kinder Joy of moving Alternatywne Lekcje WF e-platforma, współfinansowany ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, partnerem tytularnym jest Ferrero Polska organizator Kinder Joy of moving.

Więcej informacji dostępne na stronach:

www.alternatywnelekcjewf.pl i www.fundacjamonikipyrek.pl

1 KOMENTARZ

  1. Kurcze szkoda że nie wiedziałem, może bym się dowiedział następnych tajemnic lekkiej atletyki, bo poprzednie gdzie pani tłumaczyła różnice nieduży biegiem krótkim a średnim były fascynującymi wykładami na lekcje wf, ja może już nie pamietam ale jak chodziłem do szkoły to się ćwiczyło, biegało i grało w piłę a nie słuchało pierdół i jeszcze pisało kartkówkę, na wf kartkówkę to się w palę nie mieści.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj