Mokry śnieg zalega na drzewach i liniach energetycznych. Strażacy dwa razy wyjeżdżali do zerwanych kabli

3

Strażacy dwukrotnie interweniowali do zerwanych linii energetycznych na terenie powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego. Niewykluczone, że przyczyną był ciężki i mokry śnieg zalegający na słupach.

Pierwsze zgłoszenie wpłynęło około godz. 20 w miejscowości Reńska Wieś i dotyczyło zwisającego nad drogą kabla. Przybyli strażacy oraz pracownicy pogotowia energetycznego stwierdzili, że jest to linia światłowodowa.

Godzinę później w rejonie skrzyżowania ulicy Goździków oraz ulicy Konwalii na osiedlu Pogorzelec doszło do zerwania linii energetycznej. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia do czasu przybycia pogotowia energetycznego, które usunęło zagrożenie.

IMGW ostrzega, że opady śniegu i deszczu ze śniegiem znacząco utrudniać będą warunki na drogach i chodnikach. Zalegać może śnieg i błoto, a w sobotni poranek miejscami topniejący śnieg może zamarzać. Nawierzchnie dróg i chodników mogą być śliskie. Dla mieszkańców powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego zostało wydane ostrzeżenie meteorologiczne, związane z intensywnymi odpadami śniegu i obowiązuje do soboty do godz. 2 w nocy.

3 KOMENTARZE

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj