Modelarze z trzech krajów rywalizują o podium podczas finału Mistrzostw Polski modeli pływających klasy M

2

Modelarze z całej Polski, Czech i Litwy spotkali się na finale Mistrzostw Polski modeli pływających klas M, zorganizowanym na terenie Ośrodka Sportów Modelarskich w Kędzierzynie-Koźlu.

Trzydniowe wydarzenie zostało zorganizowane pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Kędzierzyn-Koźle na terenie Ośrodka Sportów Modelarskich w Kędzierzynie-Koźlu za schroniskiem dla bezdomnych zwierząt przy ul. Gliwickiej. Pasjonaci modelarstwa zjechali się do Kędzierzyna-Koźla, aby od piątku do niedzieli rywalizować o miejsce na podium w zawodach w klasie manewrowej, szybkościowej oraz wyścigowej.

Modelarze zaprezentowali swoje projekty zdalnie sterowanych modeli. Każdy z nich ma możliwość sprawdzenia swoich umiejętności sterowania na wyznaczonym torze.

– Jest to czwarta i ostatnia runda mistrzostw Polski, gdzie zostaną rozdane tytuły. Wczoraj zostały rozgrywane zawody klasy F3 i F1 czyli klasy manewrowej i prędkościowe, a w sobotę i niedzielę, rozgrywane są klasy wyścigowe. Przyjechało do nas około pięćdziesięciu zawodników, w tym pięciu Litwinów i dwóch Czechów. Wszystkie modele są wykonane własnoręcznie i mogą rozwijać prędkość do blisko 80 km/h – relacjonuje Piotr Stolarek, organizator zawodów.

Zdjęcia: własne, Urząd Miasta Kędzierzyn-Koźle

 

2 KOMENTARZE

  1. Może by ktoś napisał co to były za zawody. Jest zdjęcie pucharu z tekstem: Puchar Polski Strart.
    Co to ten Strart? Pisze że Mistrzostwa Polski, a startują Czesi i Litwini. A mogliby talibowie? Czy blaszak by ich nie wpuścił?

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj