Mobilny przewodnik w Muzeum Ziemi Kozielskiej. Można pobrać go na telefon albo tablet. WIDEO

3

Zwiedzanie Muzeum Ziemi Kozielskiej właśnie stało się jeszcze bardziej atrakcyjne. Wszystko za sprawą aplikacji, która tchnęła ducha współczesności w zgromadzone tu eksponaty.

Darmowe oprogramowanie umożliwi sczytywanie kodów QR, które odnajdziemy zwiedzając wystawę stałą. W ten sposób uzyskamy łatwy dostęp do informacji o poszczególnych elementach ekspozycji. To jednak nie wszystko, bo aplikacja posiada również szereg innych przydatnych funkcji. Znajdziemy w niej ciekawostki na temat historycznych obiektów na terenie miasta np. północno-zachodniego muru kozielskiego zamku oraz filii niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau w Sławięcicach.

Poza tym program wyposażony został w kalendarz, dzięki któremu użytkownik jest na bieżąco ze wszystkimi wydarzeniami organizowanymi przez Muzeum Ziemi Kozielskiej. Kolejną użyteczną zakładką jest mapa pozwalająca szybko i łatwo odnaleźć interesujące nas zabytki. Dzięki aktualnościom nie przegapimy także żadnych nowości czy zmian wprowadzonych przez placówkę.

Z bezpłatnej aplikacji można korzystać za pomocą smartfona lub tabletu. Środki na tę nowatorską inwestycję oraz 10 tabletów do jej obsługi pochodzą ze środków europejskich.

3 KOMENTARZE

  1. A ile to kosztowało mnie podatnika? ta „innowacja” dla mas odwiedzających ten przybytek.
    Czy jet tam ekspozycja o komuchach z Koźielskiego powiatu?.

  2. w końcu bo się gubiłem między tymi żelazkami. a tak na poważnie u mojej Omy na strychu jest wincej do obejrzenia niż w tym muzeum

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj