Mobilne boiska do „Panna” jest już dostępne dla mieszkańców miasta. Ta gra potrafi dać w kość

4

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji postawił na dość nietypową formę aktywności. Mimo że wygląda niepozornie, to całkiem nieźle wyciska z człowieka ostatnie krople potu. Dwa mobilne boiska do gry w Panna są już jest dostępne dla mieszkańców Kędzierzyna-Koźla.

Boisko Panna służy przede wszystkim do poprawiania techniki, dryblingu oraz kontroli nad piłką zarówno amatorów piłki nożnej, jak i zawodowych graczy. Słowo „panna” jest synonimem siatki, którą należy założyć przeciwnikowi w grze jeden na jeden lub dwa na dwa.

– To taka terningowo-zabawowa odmiana piłki nożnej, na pierwszy rzut oka przypomina klatkę, chodzi o to, aby piłka nigdzie nie uciekała. Z dużą intensywnością gra się jeden na jeden lub dwa na dwa. Taka forma aktywności głównie skierowana jest do dzieci, ale również do zawodników profesjonalnych udoskonalających umiejętności gry indywidualnej – mówi Tomasz Radłowski, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kędzierzynie-Koźlu.

Cała konstrukcja jest wykonana z wysokiej jakości komponentów i może być rozstawiona w dowolnym miejscu, w którym podłoże będzie umożliwiało nam grę. Aby znaleźć się wewnątrz boiska wystarczy rozpiąć zamek błyskawiczny i wejść do środka. Bramki są zintegrowane z ogrodzeniem,  a piłka po strzale zatrzyma się na siatce. Wartość obu boisk to około 6 tysięcy złotych. Dostępne są na Orliku przy ulicy 9 Maja w Kędzierzynie-Koźlu.

4 KOMENTARZE

  1. Kiedy można spodziewać się takiej konstrukcji na orliku w Koźlu? Fajna klatka do organizowania walk MMA.

    • Wy w Harlemie specjalizujecie się raczej w walkach ulicznych więc taki sprzęt jest Wam niepotrzebny no chyba że na zajumane kurczaki.

Skomentuj