Mniejszość Niemiecka odkrywa karty: radni powiatowi w kolejce do Sejmu

0
Rajmund Frischko i Tomasz Kandziora w radzie powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego zasiadają obok siebie. Obaj znaleźli się na liście wyborczej do Sejmu z ramienia Mniejszości Niemieckiej.

Znamy nazwiska kolejnych kandydatów do jesiennych wyborów parlamentarnych. Swoje listy ogłosiły wojewódzkie władze Mniejszości Niemieckiej. Wśród kandydatów do Sejmu RP znalazło się troje reprezentantów naszego powiatu.

Opolską listę wyborczą Mniejszości Niemieckiej otwierają liderzy tego ugrupowania w regionie: pierwszy jest Ryszard Galla, za którego plecami znaleźli się Roman Kolek i Norbert Rasch. Powiat kędzierzyńsko-kozielski ma wśród kandydatów troje reprezentantów.

Na piątym miejscu wyborczej układanki znalazł się Rajmund Frischko, pracownik urzędu gminy w Cisku i radny powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego. – Cieszę się z zaufania władz regionu, które ulokowały mnie tak wysoko na liście. Zdaję sobie sprawę z tego, że na liście są osoby bardziej znane i to one powalczą o mandaty poselskie. Ja chcę pracować dla drużyny – zapowiada.

Na 19. miejscu znalazła się mieszkająca w Kędzierzynie-Koźlu Klaudia Kluczniok, na co dzień pracująca jako dyrektor biura Związku Śląskich Rolników w Opolu.

O trzy pozycje niżej znalazł się drugi z radnych powiatowych w Kędzierzynie-Koźlu, Tomasz Kandziora. Przewodniczący TSKN w gminie Reńska Wieś również ma zamiar pracować na sukces swojego ugrupowania. – Nasze listy zostały ułożone w ten sposób, by kandydaci mogli walczyć o poparcie w poszczególnych gminach. Mam nadzieję, że mój start przełoży się na dobry wynik całej listy – mówi Tomasz Kandziora.

Obaj radni powiatowi są zgodni co do tego, że dzięki kandydowaniu będą mogli w przyszłości więcej wskórać u opolskich posłów z listy MN. – Przypomnimy im, że to również dzięki głosom z naszych gmin i powiatu dostali się do Sejmu – mówi Kandziora, któremu wtóruje Rajmund Frischko: – Mam nadzieję, że razem wywalczymy sukces, a po wyborach wspólnie będziemy pracować dla dobra nas wszystkich.

O mandat senatorski z okręgu obejmującego powiaty: kędzierzyńsko-kozielski, oleski, strzelecki i głubczycki będzie się starał Józef Swaczyna, starosta powiatu strzeleckiego.

Skomentuj