Młodzież zmierzyła się z twórczością Mickiewicza. Za nami VII Powiatowy Konkurs Recytatorski. ZDJĘCIA

0

We wtorek, 17 października w Zespole Szkół nr 1 w Kędzierzynie-Koźlu odbyła się 7. edycja Powiatowego Konkursu Recytatorskiego. Podobnie jak w poprzednich latach, tak i tym razem współorganizatorem i sponsorem ciekawych nagród było Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu.

W tym roku uczniowie z zaproszonych szkół podstawowych i ponadgimnazjalnych zmierzyli się z poezją Adama Mickiewicza, która – choć wydawałoby się wszystkim bardzo znana – to jednak okazała się niezwykle otwarta na nowe interpretacje. Parafrazując słowa samego twórcy – „przestwór oceanu” jego poezji pozwolił uczniom na odnalezienie w niej ciągle aktualnych wartości, a jednocześnie umożliwiał twórcze podejście do tekstów w zakresie sztuki aktorskiej.

Nagrody przyznano w dwóch kategoriach: wśród uczniów szkół podstawowych najlepsza okazała się Jadwiga Maria Pucia ze Starego Koźla, natomiast w kategorii szkół ponadgimnazjalnych pierwsze miejsce zajął Maciej Wójtowicz, uczeń II Liceum Ogólnokształcącego. Gospodarzy imprezy ucieszyło też wyróżnienie przyznane Kamilowi Jampolcowi, uczniowi ZS nr 1.

Spotkanie odbyło się w niezwykle miłej, przyjacielskiej atmosferze, a goście czekając na wyniki obrad jury mogli częstować się kawą i ciastem, przygotowanym przez uczniów Budowlanki. W składzie jury znalazł się m.in. dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury Piotr Gabrysz.

Źródło: Aleksandra Seidel-Mączyńska/Zespół Szkół nr 1    

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj