Młodzież z Cisowej bierze sprawy osiedla w swoje ręce. Grupa spotkała się z prezydent Nowosielską

9

Przy Radzie Osiedla Cisowa zawiązała się grupa młodzieży, która chce działać na rzecz swoich rówieśników. Nastoletni społecznicy spotkali się z prezydent Sabiną Nowosielską, aby opowiedzieć o swoich planach i pochwalić się dotychczasową aktywnością. 

Pierwszym projektem młodzieży przy Radzie Osiedla Cisowa było włączenie się w akcje pomocowe na rzecz uchodźców z Ukrainy. To był impuls, który pokazał im, że razem mogą więcej i już pracują nad kolejnymi inicjatywami. Jedną z nich jest znalezienie miejsca i pomoc w zorganizowaniu budowy wiaty biwakowej. Kolejną, wprowadzenie w życie idei bookcrossingu. Na terenie osiedla pojawi się szafa, do której każdy będzie mógł przynieść książkę i zabrać inną.

Spotkanie z prezydent Kędzierzyna-Koźla było również okazją dla członków Rady Osiedla, żeby poruszyć bieżące sprawy. Rozmawiano m.in. o budowie przedszkola, nowym wozie strażackim i postawieniu serca na nakrętki.

 

9 KOMENTARZE

 1. Dzieciaki biorą w swe ręce bo widza taką władzę to te ręce im opadają. Pan prezydent proszę się wziąć do solidnej pracy dla mieszkańców i miasta bo do tej pory to tylko lans, polityka i udawanie że coś się robi. Wstyd ! Pani powinna się czerwienieć.

 2. Szkoda ze czesc tej mlodziezy nie umie sie zachowac na placu zabaw przy mlodszych kolegach uzywajac wulgarnych snow a o reszcie szkoda gadac….nie wspomne jak wyglada tam po nocnych schadzkach. A teraz ta mlodziez wielce chce nas REPREZENTOWAC?ZENADA!!

 3. Młodzi niech poskarża sie na swoich starych ze zanieczyszczajom srodowisko i palom w piecach smieci. Niech walczom o przedszkole,bo moze kiedys ich dzieci sie doczekajom

 4. Nowy wóz strażacki? Kontener na nakrętki?

  Serio nie widzicie problemów tego miasteczka?

  Benzen przestał być trujący?
  Jechał ktoś z Was ostatnio drogą Piotra Skargi?
  Próbował się ktoś dostać do Koźla po 15?

 5. Ej wy rzekomo dorośli smęcicie tylko. Przecież to dzieci wiec maja inne problemy. Inne spojrzenie na świat. A wy co gorzej jak oni nawet o foremkę w piaskownicy byście walczyli.

 6. Proponuje dostrzec prawdziwe problemy mieszkańców Cisowa, mieszkam tu kilka lat, na osiedlu Powodzian brak chodnika, kanalizacji. Plany tej inwestycji, o którą nikt się nie upomina od ok. 30 lat leżą schowane w szufladzie w urzędzie. Wiem, bo je widziałem. I niestety nieudlolność urzędników widać na każdym kroku. Co z tego że wybudowano nowy plac zabaw w Cisowej, gdy bodajże 2 lata temu zmeiniono tak oznakowanie na osiedlu Powodzian, że tera nie ma tu drogi osiedlowej, a auta mają pierwszeństwo przejazdu przed pieszymi, w tym dziećmi wychodzącymi z placu zabaw prosto na gminną ulicę jaką jest odcinek ulic Barbary i Urszuli w tym miejscu. Pani Prezydent proszę o więcej wyobraźni i zadbanie o bezpieczeństwo pieszych i osoób zamieszkujących te okolice. Chodniki, aż się proszą, aby je wybudowąć. Z dugiej strony może media zaintereowały by się sprawą prywatnego monitoringu, skierowanego na plac zabaw, bo kamer tam coraz więcej, a Pani prezydent jak chce zapewnić dziecom bezpieczeństwo to może zamiast kolejnej setnej kamer za 20-30 tysięcy zł (tyle kosztuje taki sprzęt z masztem i instalacją) zainwestuje i postawi taką kamerę z miasta. Byłby to mniejszy stres dla rodziców niż obecna chora sytuacja, z która urząd nie umie, a raczej nie chce nic zrobić od przeszło roku czasu.

Skomentuj