Młodzież sprzeciwia się wojnie na Ukrainie. W ramach VI Festiwalu Praw Człowiek odbył się happening z udziałem uczniów szkół powiatu

15

W środę przed starostwem powiatowym w Kędzierzynie-Koźlu odbył się happening oraz koncert antywojenny z udziałem młodzieży. 

Wydarzenie zorganizowano w ramach VI Festiwalu Praw Człowieka. Młodzież miała okazję do publicznej manifestacji przeciwko wojnie na Ukrainie. Uczniowie przygotowali transparenty oraz hasła i przemówienia antywojenne. Głównym punktem happeningu był koncert Łukasza Dembińskiego pod hasłem „Muzyka przeciwko wojnie”.

– Dziś przy budynkiu kędzierzyńskiego starostwa organizujemy happening, dotyczący tego, co dzieje się na świecie, szczególnie wojny na Ukrainie. Chcemy na to spojrzeć szerzej. Nauczyciele naszych liceów ogólnokształcących, zarówno z Koźla, jak i Kędzierzyna w ramach IV Festiwalu Praw Człowieka zorganizowali dzisiejszy koncert „Muzyka przeciwko wojnie”. Cieszę się, że młodzi obywatele naszego miasta i powiatu mają swój głos – mówi Paweł Masełko, starosta powiatu.

 

15 KOMENTARZE

 1. Hmmmmm 😳 Myślałem, że ten happening to przeciwko napaści Rosji na Ukrainę, 😕
  Bo jakoś brzmi to bardzo dwuznacznie 🧐

  Chyba nie chodzi o to, żeby Ukraina się poddała 🙄 😳
  Gdyż to by rzeczywiście spowodowało natychmiastowe zakończenie wojny i całkowite wymordowanie Ukraińców. 😐😬

  Przez czerwonych katów, co w zwyczaju mają CZERWONI 😎

 2. Panie Masełko jaki mają głos? jak ich nauczyciele? Na pewno teraz wojna się skończy! Jeszcze więcej pacyfistów ku uciesze Ruskich.

 3. Tak przecieiw wojnie . Nie przeciw narażaniu Polski i obywateli przez rząd po przez wysyłkę czołgów czy samolotów bez aprobaty społecznej czy wbrew NATO. Zawsze przed szereg. Minęło 100 lat niepodległości i chyba chcą znowu ją stracić. Ale co tam ludzie pujdą w kamasze i pod rozkazem będą ginąć za głupotę rządzących.

  • Tak, tak wrzucajmy wszystkich do jednego worka, i mówmy jaka to młodzież dzisiaj jest tragiczna. Brawo za ten głupi komentarz

 4. Poczytaj sobie trochę historii co się dzieje na Ukrainie od 2014 we wschodniej jej części i kto tak naprawdę kogo morduje,a poza tym zawsze możesz założyć kamasze i dobrowolnie ruszyć na front z odsiecza a młodzież bardzo dobrze że protestuje bo TO NIE JEST NASZA WOJNA wbrew tej całej propagandzie.Bez odbioru.

 5. Czy nie można było spalić choć jednej ruskiej albo jeszcze lepiej carskiej flagi aby temu debilowi na kremlu pokazać że jego koniec jest blisko.

 6. Nie czepiajcie się i nie miejcie pretensji młodzieży, która zawsze była i jest – w rzeczywistości mądra i wspaniała 😕

  Jeżeli już, to raczej pretensje można mieć do nauczycieli, a najbardziej do rodziców 🧐

  „Takie będą Rzeczpospolite, jakiej młodzieży wychowywanie”😎

  • Zastanawiam się jakich nauczycieli miał krzywy ryjek, że nic pożytecznego z niego nie wyrosło i teraz zajmuje się klepaniem niskolotnych koment.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj