Młodzież rywalizowała na wiedzę. Dziesiąta edycja konkursu „Chemiczna głowa”

1

W dniach 24-25 marca w Zespole Szkół nr 3 im. Mikołaja Reja w Kędzierzynie-Koźlu zorganizowano jubileuszową, X edycję konkursu „Chemiczna głowa”, którego Grupa Azoty ZAK S.A. od początku jest głównym sponsorem.

Konkurs skierowany jest do szkół podstawowych województwa opolskiego. W bieżącym roku udział wzięły placówki z powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego, nyskiego i strzeleckiego. Pomimo trwającej pandemii koronawirusa do rywalizacji stanęły trzyosobowe zespoły uczniowskie reprezentujące dziesięć placówek.

– Nasze miasto jest miastem chemii, nie tylko ze względu na działanie Grupy Azoty ZAK S.A. jako tej największej w regionie, ale również edukacji chemicznej, która dzięki młodzieży i Zespołowi Szkół nr 3 znajduje się na wysokim poziomie. Staramy się wspierać projekty  chemiczne na każdym poziomie kształcenia mając świadomość, że budowanie pasji do tak trudnego kierunku rozpoczyna się w szkole podstawowej – mówi wiceprezes zarządu Artur Kamiński – Mamy nadzieję, że wśród uczestników konkursu znajdują się przyszli chemicy, którzy będą tworzyć kiedyś innowacyjne projekty technologiczne. Takich perełek szukamy i takie staramy się wspierać.

W tym roku, z uwagi na obostrzenia związane z pandemią, została zmieniona formuła konkursu. Nadal składał się on z dwóch etapów, przy czym pierwszy teoretyczny etap został przeprowadzony w systemie on-line. Część druga pozostała praktyczna i polegała na zespołowym rozwiązywaniu zadań w laboratorium chemicznym w szkole. W bezpiecznej organizacji tej części konkursowej pomogła Grupa Azoty ZAK S.A.

– Jako firma odpowiedzialna i wykazująca się troską o zdrowie i poczucie bezpieczeństwa bardzo poważnie podchodzimy do zagrożenia związanego z koronawirusem i stale angażujemy się na różne możliwości do walki z pandemią – mówi prezes zarządu Sławomir Lipkowski – Na potrzeby organizacji konkursu „Chemiczna głowa” wyposażyliśmy wszystkich uczestników w pakiety ochronne składające się z maseczki ochronnej i płynu do dezynfekcji. Wszystko po to, by pomóc organizatorom w bezpiecznym sposób przeprowadzić konkurs.

Za pośrednictwem Zespołu Szkół nr 3 Grupa Azoty ZAK S.A. przekazała gratulacje i nagrody wszystkim uczestniczących zespołom uczniowskim.

WYNIKI KONKURSU

Nagrody grupowe wśród szkół:

I miejsce Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 19 w Kędzierzynie-Koźlu

II miejsce: Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 10 w Nysie

III miejsce: Publiczna Szkoła Podstawowa im Marka Prawego w Jemielnicy

IV miejsce: Publiczna Szkoła Podstawowa nr 9 w Kędzierzynie-Koźlu

V miejsce: Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Kędzierzynie-Koźlu

Nagrody indywidualne:

I miejsce: Jan Przystał (PSP nr 10 w Nysie)

II miejsce: Agata Długosz (PSP nr 9 w Kędzierzynie-Koźlu)

III miejsce: Julia Donat (PSP im Marka Prawego w Jemielnicy)

IV miejsce: Martyna Stolarek (PSP nr 19 w Kędzierzynie-Koźlu)

V miejsce: Maximilian Śnigucki (PSP nr 19 w Kędzierzynie-Koźlu)

Źródło: Grupa Azoty ZAK S.A.

1 KOMENTARZ

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj