Młodzi zdolni z całej Polski śpiewali w Kędzierzynie-Koźlu. Pierwszy taki festiwal

0

Nowe wydarzenie kulturalne w Kędzierzynie-Koźlu. Za nami I Ogólnopolski Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Kozielska Scena Debiutów”. Młodzi wokaliści dali z siebie wszystko, w wielkim finale stając na jednej scenie z cenionymi jazzmenami.

Festiwal został zorganizowany wspólnymi siłami Stowarzyszenia Centrum Edukacji Muzycznej K-Kwarta oraz Miejskiego Ośrodka Kultury. Wydarzenie rozpoczęło się już w piątek próbami z orkiestrą festiwalową, w sobotę młodzi wokaliści występowali przed jury w Domu Kultury Koźle, by w niedzielę spotkać na finałowym koncercie galowym w Domu Kultury „Chemik’. Tam także, gdy wszyscy finaliści zaprezentowali się przed publicznością, ogłoszono wyniki.

W jury pod przewodnictwem Bogusława Sobczuka zasiadła m.in. Dorota Miśkiewicz, wokalistka jazzowa, która później wraz zespołem Full Drive wystąpiła na deskach „Chemika”.

– Często pojawia się pytanie, co też takiego jurorzy biorą pod uwagę – czy śpiew czy dbałość o tekst, czy sposób bycia na estradzie. Powiem, że wszystko i nie tylko dlatego, że tak wypada powiedzieć. Piosenka wysokich lotów, będąca dziełem sztuki, jest niczym warkocz spleciona z trzech elementów. Wszystkie je braliśmy pod uwagę i naprawdę mieliśmy twardy orzech do zgryzienia, ponieważ poziom był bardzo wysoki. Obrady były długie, osiągnęliśmy jednak kompromis – mówił Bogusław Sobczuk.

Nagrody laureatom wręczyli wspólnie Justyna Sikora i wiceprezydent Kędzierzyna-Koźla Wojciech Jagiełło.

Nagrodzeni:

W kategorii 7-14 lat
ZŁOTY KOZIOŁEK, nagrodę w wysokości 500 zł oraz tablet – Anna Prałat
SREBRNY KOZIOŁEK, nagrodę w wysokości 400 zł oraz słuchawki – Sara Majchrzak
BRĄZOWY KOZIOŁEK, nagrodę w wysokości 300 zł oraz grę – Jakub Rogala
Wyróżnienie otrzymują: Michalina Chmielewska, Aleksandra Gąsiorowska.

W kategorii 15-25 lat
ZŁOTY KOZIOŁEK, nagrodę w wysokości 500 zł oraz tablet – Hanna Posid
SREBRNY KOZIOŁEK, nagrodę w wysokości 400 zł oraz tablet – Kaja Frankiewicz
BRĄZOWY KOZIOŁEK, nagrodę w wysokości 300 zł oraz grę – Agata Frankiewicz
Wyróżnienia otrzymują Maria Sawicka, Zofia Sydor.

Grand Prix Festiwalu w wysokości 1 600 zł otrzymał: zespół Eleven

Skomentuj