Młodzi wokaliści zaśpiewają na deskach DK „Chemik”. VI Przegląd Piosenki Wszelakiej „Majowe Nastroje”

0

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 9 wspólnie z Miejskim Ośrodkiem Kultury organizuje VI Przegląd Piosenki Wszelakiej „Majowe Nastroje”. Na deskach Domu Kultury „Chemik” młodzi wokaliści z terenu powiatu zaprezentują dowolną piosenkę w języku polskim. 

Ideą przeglądu jest przede wszystkim prezentacja i popularyzacja artystycznego dorobku dzieci i młodzieży, ale również ocena artystycznego poziomu w dziedzinie śpiewu.

Po dwóch latach przerwy najlepsi wokaliści z naszego powiatu ponownie będą mieli okazję zaprezentować swoje możliwości na scenie Domu Kultury „Chemik” w czasie Festiwalu Piosenki Wszelakiej „Majowe Nastroje”. Są trzy kategorie konkursowe, klasy od pierwszej do trzeciej, od trzeciej do szóstej oraz od siódmej do ósmej. Śpiewamy w języku ojczystym, a repertuar ogranicza tylko wyobraźnia. Czekamy na muzyczne propozycje – mówi Anna Zamora, nauczyciel muzykolog z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 9.  

Cieszymy się, że w postpandemicznym czasie powracamy do dawnych świetnych wzorców edukacyjno-rozrywkowych. Cieszy nas współpracą z Miejskim Ośrodkiem Kultury „Chemik” i dziękujemy dyrektorowi Piotrowi Gabryszowi za przychylność i współpracę. Jeśli ktoś z czytelników jest chętny i pragnie się zmierzyć ze sceną, ze swoimi emocjami oraz zaprezentować umiejętności, które posiada, to jest to najlepsze miejsce i czas – mówi Wojciech Czapla, dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 9.

Szkolne eliminacje odbyły się 5 maja, a już 19 maja o godzinie 9 uczniowie zaśpiewają w „Chemiku”. Zgłoszenia na przegląd należy przesyłać do 10 maja na adres: zamornik@wp.pl.

Regulamin

Zgłoszenie

 

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj