Młodzi widzą przyszłość w „mundurówce”. Uroczyste ślubowanie w Sławięcicach

2

Uczniowie klas pierwszych mundurowych sławięcickiego Zespołu Szkół nr 3 im. Mikołaja Reja złożyli uroczyste ślubowanie. 

Na to wydarzenie zaproszeni zostali przedstawiciele kuratorium – Opolski Kurator Oświaty Michał Siek, reprezentanci władz lokalnych – powiat reprezentował wicestarosta Józef Gisman, komendanci wszystkich służb mundurowych oraz dyrektorzy szkół powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego.

– W naszej oświacie stawiamy nie tylko na dobry klimat i jakość, ale również na różnorodność, dobry nabór do klasy mundurowej pokazuje, że tego typu kierunki mają przyszłość i cieszą się zainteresowaniem młodzieży – mówił wicestarosta Józef Gisman.

W tej doniosłej uroczystości wzięli również udział rodzice naszych kadetów, którzy licznie przybyli do auli szkoły. Po ślubowaniu pierwszoklasistów na scenę wmaszerowali uczniowie klasy drugiej, aby z rąk dyrektora oraz delegatów służb mundurowych odebrać akty nadania kolejnych stopni awansu. Uroczystość odbywała według ceremonii typowej dla służb mundurowych, a poprowadzili ją kpt Arkadiusz Mendyk oraz st. asp. Tomasz Zarzycki.

Po części oficjalnej zebrani obejrzeli krótki występ artystyczny w wykonaniu klas pierwszych oraz zapoznali się z osiągnięciami i dokonaniami uczniów klasy drugiej. Zespół Szkół nr 3 w tym roku zanotował awans w rankingu „Perspektyw” i może pochwalić się srebrną tarczą jakości. Szkoły średnie prowadzone są przez powiat.

Źródło: starostwo powiatowe

2 KOMENTARZE

  1. Małe wymagania i marzenia ma dzisiejsza młodzież. Mundurek, stała marna wypłata, kopanie w dupę zależnie od władzy. Dzieciaki, ogarnijcie się, mundur to ostateczność !

    • Dla jednych ostatecznośc dla drugich Marzenie.. Aczkolwiek lepsze to niż jak w twoim wypadku podpisywać się raz w miesiącu w posredniaku.. A my płacimy na twoją margarynę i nowe spodnie z mopsu..

Skomentuj