Młodzi sportowcy z „Dziewiątki” z brązowymi medalami finału wojewódzkiego „Małego Olimpijczyka”

0

Dwie reprezentacje Publicznej Szkoły Podstawowej nr 9 wzięły udział w finale wojewódzkim zawodów szkolonych – Mały Olimpijczyk. Był to trzeci i ostatni etap tych zawodów.

Finał wojewódzki zawodów rozegrano wczoraj. Zarówno chłopcom, jak i dziewczynom udało się wspiąć na podium – obie ekipy zakończyły udział w zmaganiach z brązowymi medalami.

– W pięknych okolicznościach po wspaniałej walce sportowej na najwyższym poziomie, gdzie często o wyniku decydowała weryfikacja wideo osiągamy najlepszy wynik w historii szkoły w tego typu zawodach – przekazują opiekunowie z „Dziewiątki”.

Dziewczęta wystąpiły w składzie: Antosia Jaremko (kapitan), Nelly Celi, Milena Hańcza, Karolina Breitkopf, Lena Bębas, Łucja Cielontko, Hania Gregorczyk, Zuzia Zarzycka. Przez całe zawody radziły sobie rewelacyjnie wygrywając jedną konkurencję, w trzech konkurencjach zajęły drugie miejsce i aż do ostatniej konkurencji liczyły się w walce o pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej. Niestety pechowo w ostatniej konkurencji nasze zawodniczki popełniając ważny błąd kończą konkurencję na szóstym miejscu i ostatecznie kończą zawody na trzecim miejscu co również jest świetnym wynikiem.

Chłopcy wystąpili w składzie: Miłosz Banach (kapitan), Filip Wróbel, Kuba Maciejewski, Adam Siemaszko, Xavier Hiszpański, Matvii Liashenko, Tymek Zawada, Gabriel Śliwiński, Michał Rymus. Wśród chłopców rywalizacja była jeszcze bardziej zacięta, często po zakończonym starcie sędziowie musieli oglądać analizę wideo, aby sprawdzić kolejność na mecie. Nasz zespół dzięki równemu i systematycznemu punktowaniu (raz drugie miejsce, 3 razy trzecie miejsce i 4 razy czwarte miejsce) zajął w klasyfikacji generalnej tak jak koleżanki ze szkoły 3. miejsce. Trenerami obu reprezentacji są Daniel Krzyszczak i Krzysztof Hańcza.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj