Młodzi siatkarze z Kędzierzyna-Koźla zwyciężyli w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży

0

W dniach 21-23 czerwca 2021 w Bełchatowie rozgrywana była XXVII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w sportach halowych – Łódzkie 2021. Czterech uczniów PSP 11 (Dawid Banasiak, Marcel Steyer, Aleksander Kopania i Łukasz Siemaszko) oraz jeden z PSP 19 (Filip Pierożak) reprezentowali nasze miasto i swoje szkoły w kadrze województwa opolskiego.

W turnieju grało 16 reprezentacji wojewódzkich chłopców z rocznika 2007 – 7 klasy. Wartym podkreślenia jest fakt, iż wszyscy kędzierzyńscy siatkarze grali cały turniej w podstawowym składzie. Wszystkie zespoły zostały podzielone na grupy A, B, C, D, a w każdej z nich po 4 reprezentacje. W wyniku losowania podopieczni Przemysława Kaczmarczyka (SP 3 Nysa) rywalizowali w grupie z województwami: Mazowieckim, Świętokrzyskim i Kujawsko-Pomorskim. W pierwszym spotkaniu pewnie wygrali z rywalami z Kujawsko-Pomorskiego 2:0 (25:13, 25:20). Kolejny mocny rywal z Mazowsza nie miał szans z dobrze dysponowanymi siatkarzami z Opolszczyzny. Mecz kończy się wynikiem 2:0 (25:17, 25:14), a zawodnikiem MVP tego spotkania został wybrany Dawid Banasiak z PSP 11. Ostatni mecz w grupie kończy się znów wynikiem 2:0 (25:12, 25:13).

Opolszczyzna z pierwszego miejsca w grupie awansowała do ćwierćfinałów gdzie zmierzyła się z reprezentacją jednego z faworytów z województwa Pomorskiego. „Nasz sen trwa” to słowa trenera Kaczmarczyka po wygranym ćwierćfinale 2:0 (25:17, 25:22), a najlepszym zawodnikiem turnieju został wybrany Aleksander Kopania z PSP 11. W półfinale czekała już faworyzowana reprezentacja Dolnego Śląska, z którą nasza kadra rozegrała przed przyjazdem do Bełchatowa sparing, przegrywając go 1:3. Ten mecz kontrolny okazał się pomocny ponieważ wygrana Opolszczyzny 2:0 (25:18, 25:21) daje awans do wymarzonego finału. MVP tego spotkania został wybrany uczeń Jedenastki z Pogorzelca – Łukasz Siemaszko.

W walce o największy sukces naszego województwa w historii Ogólnopolskich Olimpiad Młodzieży w piłce siatkowej spotykamy się z Małopolską. Opolski walec jednak jechał dalej nie dając rywalom najmniejszych szans. Wygrana 2:0 (25:18, 25:20) daje złote medale a MVP finału zostaje Marcel Steyer – uczeń PSP 11. Piękny sen, marzenia i największy sukces opolskiej siatkówki staje się faktem. Dawid Banasiak dostaje powołanie do kadry narodowej rocznika 2007.

– Jest to najpiękniejsze zakończenie sezonu halowego oraz dalsze sukcesy uczniów z Jedenastki, którzy w minisiatkówce zdobyli już 3 złote medale Mistrzostw Polski Kinder+Sport w ciągu ostatnich 4 lat. Cieszę się, że zdobyte doświadczenie w od 1 klasy szkoły podstawowej zaprocentowało w siatkówce szóstkowej. Jestem dumny z moich wychowanków – mówi Marcin Nurski, trener z PSP 11, dodając: – Miejmy nadzieję, że nie jest to ostatni sukces młodych siatkarzy z Kędzierzyna, Kto wie może kiedyś pójdą w ślady ich starszego kolegi i absolwenta z PSP 11 Kamila Semeniuka, który został powołany do kadry olimpijskiej.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj